Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

VID un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija paraksta sadarbības vienošanos

1

Nostiprinot līdzšinējo sadarbību, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns 2018. gada 11. decembrī parakstīja vienošanos par sadarbību godprātīgas nodokļu maksāšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā.

Sadarbības vienošanās mērķis ir veicināt nekustamo īpašumu nozarē strādājošo uzņēmumu godīgu konkurenci, mazinot izvairīšanos no nodokļu nomaksas, un novērst nozares pārstāvju iesaistīšanos noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā.

Vienošanās ietvaros asociācija apņemas atbalstīt un veicināt pasākumus, kas vērsti uz asociācijas biedru nodokļu un nodevu nomaksu, kā arī sadarboties ar VID, identificējot nozares izplatītākos noziedzīgu nodarījumu veidus nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā.

Asociācija nepieciešamības gadījumā arī sniegs VID informāciju par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un veiktu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. 

VID apņemas izmantot LANĪDA sniegto informāciju par nozarē izplatītāko noziedzīgu nodarījumu veidiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasību izpildes pārbaudes procesā, uzskatot, ka asociācijas sniegtajai informācijai ir augsta ticamības pakāpe. VID arī atbalstīs nozares darbības sakārtošanu, veicinot nozarē strādājošo komersantu licencēšanu. 

VID arī apņemas informēt LANĪDA biedrus par jaunāko VID praksi tiesību aktu piemērošanā un jauniem VID pakalpojumiem.

Vienošanās arī paredz VID un LANĪDA biedru tikšanās un diskusijas par aktuālajiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma piemērošanas jautājumiem, savukārt asociācija dalīsies privātā sektora labajā pieredzē par organizācijas vadības un darbības jautājumiem.

Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža un ir spēkā nenoteiktu laiku.

Šī ir jau divdesmit astotā VID un uzņēmēju biedrības parakstīta vienošanās ar mērķi uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, veicinot godprātīgu nodokļu nomaksu, godīgas konkurences apstākļus, kā arī kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām”.

LANĪDA dibināta 1994.gadā. Tā ir patstāvīga, brīvprātīga sabiedriska organizācija, kura apvieno sertificētus aģentus un aģentu asistentus. Tās biedru rindās ir Latvijā pazīstamas un nekustamo īpašumu darījumu tirgū sevi pierādījušas nekustamā īpašuma firmas. Viens no LANĪDA darbības pamatvirzieniem ir maksimāla nekustamo īpašumu tirgus sakārtošana, veicinot savu biedru zināšanu un profesionālisma līmeņa paaugstināšanu, kā arī standartizējot to darbību.

Valsts ieņēmumu dienests