Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

Vai Latvijas nekustamo īpašumu tirgus ir gatavs jauno tehnoloģiju un inovāciju ieviešanai?

Inovatīvi risinājumi, jaunās tehnoloģijas, kas ļauj datus digitalizēt, balss asistenti, kriptovalūtu izmantošana norēķinos utt.: visas šīs un citas jaunās metodes pasaulē „uzņem apgriezienus”, un jūtami atvieglo nekustamā īpašuma (NĪ) nozares darbu. Pagaidām Latvija vēl ir šo risinājumu ieviešanas „gaidīšanas režīmā”. Lai sagatavotos jaunai ērai NĪ jomā, savas jomas eksperti  meklēs atbildi uz jautājumu, vai Latvijas nekustamo īpašumu tirgus ir gatavs jauno tehnoloģiju un inovāciju ieviešanai vienā no lielākajām ikgadējām nekustamā īpašuma konferencēm „Kā attīstīsies nekustamo īpašumu tirgus Latvijā?”.

Konferenci jau 7. gadu organizē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA sadarbībā ar Luminor banku. Šogad tā norisināsies 23. martā, Radisson BLU Hotel Latvija telpās plkst. 10:00.
Ik gadu konference pulcē ļoti plašu loku nekustamo īpašumu, finanšu, nodokļu un citu jomu ekspertus, kuri dalās pieredzē, analizē pašreizējo situāciju un prognozē tālāko attīstību NĪ jomā. 

NĪ nozares profesionāļi aktīvi seko jaunākajām globālajām norisēm nozarē, un allaž uzmanības fokusā ir inovatīvu risinājumu pielietojums.

Žans Mauris, Latvijas Startup asociācijas pārstāvis, runās par digitālo transformāciju nekustamo īpašumu jomā. „Pasaule mainās, klienti mainās, komunikācija mainās, biznesa modeļi mainās.... Notiek digitāla transformācija visos līmeņos. Kas notiek tieši nekustamā īpašuma jomā? Kā digitalizācija ietekmēs šo tirgu? Un ko mums, kā uzņēmējiem, jādara šajā situācijā?” tā īsumā savu uzstāšanos ieskicē eksperts. 

Agris Gruzdas no Riga Brokerage Agency, konferencē pastāstīs par IT maksāšanas līdzekļiem darījumos ar nekustamajiem īpašumiem un runās par to, kā pasaulē popularitāti iemantojušās, jaunās tehnoloģijas un to pielietojums sniedz būtiskas priekšrocības un jauninājumus nozarei. Viņš iecerējis klātesošos iepazīstināt ar jauno tehnoloģiju - decentralizēto datu bāzi - blokķēdi (Blockchain), un analizēt, kā šī jaunā tehnoloģija ietekmēs NĪ nozari. Visā pasaulē šobrīd meklē (un atrod) aizvien plašākus šīs tehnoloģijas iespēju pielietojumus, tādēļ ir būtiski ar to iepazīties, saka speciālists. Nenoliedzami, kā viens no populārākajiem šīs tehnoloģijas produktiem ir kriptovalūta bitkoins (Bitcoin), un gan tai, gan arī citām kriptovalūtām tiks pievērsta uzmanība, izceltas to īpatnības, gan arī tiks runāts par riskiem darbā ar tām. Turklāt pasaulē nozares pārstāvji jau labu laiku diskutē par to, vai kripovalūtas varētu kļūt par vienu no galvenajiem maksāšanas līdzekļiem, iegādājos īpašumu. Par kriptovalūtām un to iespējām Latvijas NĪ tirgū paredzēta arī atsevišķa domapmaiņa ar nozares ekspertu piedalīšanos, kuri diskutēs, kā šie inovatīvie risinājumi jau tuvākajā nākotnē var izmainīt NĪ tirgu Latvijā.

A. Gruzdas uzstāšanās laikā uzmanības lokā būs arī cita jauna tehnoloģija -  smart contracts, kas sniedz drošu iespēju savstarpēji veikt darījumus ar naudu, vērtspapīriem, īpašumiem u.c. vērtībām bez starpnieku iesaistes. 

Jaunās tehnoloģijas paver iespējas visu digitalizēt, informāciju aizstājot ar unikālu simbolu rindu – tokenu,- gan šie, gan citi inovatīvie risinājumi turpmāk ļaus veikt darījumus tikpat viegli, kā nopirkt šokolādes batoniņu kioskā, norāda eksperts. Analizējot pasaules pieredzi darbā ar šīm tehnoloģijām, paralēles tiks vilktas arī ar Latviju, kuru A. Gruzdas salīdzina ar atrašanos „gaidīšanas režīmā”. „Viss mainās ļoti strauji, un tas ir tikai laika jautājums, iekams šīs inovācijas pamatīgi skars arī NĪ jomu Latvijā,” secina viņš. 

Šajā tēmas blokā citi eksperti iepazīstinās arī ar Latvijas e-notāra portālu un elektroniskiem pakalpojumiem, tiks runāts arī par mākslīgā intelekta pielietojumu NĪ datu apstrādē, par tendencēm patērētāju iekārtu un lietojumu tirgū u.c.

Konferencē tiks apskatīti arī citi, NĪ nozarei aktuāli jautājumi: jauno nodokļu sistēma Latvijā, kuras reformas augļus varam baudīt jau pašlaik, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasības, kā šī likuma prasības savietot ar personu datu aizsardzību, jaunais Rīgas teritoriālais plānojums, kas būs spēkā līdz 2030. gadam u.c. 

Drīzumā Latvijā ienāks vairāki lieli tirdzniecības grandi, plaša diskusija paredzēta par tirdzniecības platību segmentu. Konferencē apskatīs arī mājokļu tirgus segmentu 10 gadu griezumā. Konferenci noslēgs profesionāļu domapmaiņa par Latvijas nekustamo īpašumu tirgus izaicinājumiem un perspektīvām 2018.gadā. 

Pieteikšanās konferencei un plašāka informācija: www.lanidaevent.lv,  lanida@lanida.lv vai arī 67332034.

Papildu informācija:
Irina Sjarki,
LANĪDA izpilddirektore
E-pasts: lanida@lanida.lv
Tālr.: 67332034