Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

Tiešsaistes diskusija 01.07. "Jauno projektu tirgus realitāte un nākotnes prognozes"

V

Lai analizētu, kā augošās cenas ietekmē iedzīvotāju pieprasījumu nekustamā īpašuma tirgū un, sevišķi, jaunajos projektos, kā arī iezīmētu galvenos izaicinājumos 2022. gada otrajam pusgadam, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) un banka Citadele piektdien, 1. jūlijā, no plkst. 9.30 līdz 10.30 tiešsaistē organizēja tirgus ekspertu diskusiju.

 

 

“Jau pāris mēnešus situācija mājokļu tirgū ir pietiekami sarežģīta – kopš karadarbības sākuma Ukrainā joprojām aug nekustamā īpašuma cenas visos segmentos, taču vienlaikus inflācija tiešā veidā samazina iedzīvotāju pirktspēju. Kā šādos tirgus apstākļos mainījusies iedzīvotāju pieeja mājokļa pirkumiem, un kādi ir galvenie izaicinājumi projektu attīstītajiem – par to diskutēsim kopā ar vadošajiem nozares dalībniekiem,” teic LANĪDA izpilddirektore Sandra Rasnača.

 

 

Diskusija norisinājās piektdien, 1. jūlijā, no plkst. 9.30 līdz 10.30, un tai tiešraidē varēja sekot līdzi LANĪDA (Asociācija Lanīda) un bankas Citadele Facebook lapās šeit: https://fb.watch/ebHKQeS61s/

 

 

Diskusijas dalībnieki:

 

 • Līga Plaude, LANĪDA un Vestabalt valdes locekle.
 • Ieva Jansone, Arco Real Estate valdes locekle un Dzīvojamā fonda pārdošanas nodaļas vadītāja.
 • Mārtiņš Vanags, Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs.
 • Kaspars Ekša, Bonava pārdošanas un mārketinga vadītājs Latvijā.
 • Jānis Mūrnieks, bankas Citadele privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.
 • Moderators: Artis Zeiļa, bankas Citadele sadarbības partneru darījumu vadītājs.

 

Diskusijas tēmas:

 

 • Pirmais pusgads nekustamo īpašumu tirgū – ko šogad izvēlas pircēji?
 • Vai augošās cenas un neskaidrība par turpmāko cenu dinamiku maina iedzīvotāju pieeju, iegādājoties mājokli?
 • Cik ilgi pircējs gatavs gaidīt uz jauno dzīvokli?
 • 2022. gads no NĪ attīstītāju perspektīvas – esošais portfelis un attīstības plāni.
 • Jauno projektu tendences un šī brīža izaicinājumi.

Vairāk šeit: https://www.lanida.lv/lv/jaunumi/nav-pamata-domat-par-cenu-kritumu-majoklu-tirgu

 

Par LANĪDA

 

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA dibināta 1994.gadā. Tā ir patstāvīga, brīvprātīga sabiedriska organizācija, kura apvieno sertificētus aģentus un aģentu asistentus. Tās biedru rindās ir Latvijā pazīstamas un nekustamo īpašumu darījumu tirgū sevi pierādījušas nekustamā īpašuma firmas. Asociācija LANĪDA ir vienmēr atvērta profesionāļiem, kas vēlas strādāt godīgi un ievērot savā darbā asociācijas Ētikas kodeksu un Prakses standartus. Viens no LANĪDA darbības pamatvirzieniem ir maksimāla nekustamo īpašumu tirgus sakārtošana, veicinot savu biedru zināšanu un profesionālisma līmeņa paaugstināšanu, kā arī standartizējot to darbību.

 

Par banku Citadele

Banka Citadele misija ir modernizēt banku nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Banka Citadele ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem un kredītportfeļa apjoma biznesa klientiem. 2021. gadā Baltijā jaunos aizdevumos Citadele izsniedza 1.1 miljardus eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.7 miljardus, savukārt, depozītu apjoms uz 2021.gada beigām veidoja 3.8 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram,  mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Banka Citadele pirmā Baltijā sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem.

Bankas Citadele grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.