Pārlekt uz galveno saturu

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

Rīgā norisināsies starptautisks pilsētplānošanas pasākums Mad City Happening 2018

mad city

Jau otro gadu Rīgā notiks divu dienu starptautisks pilsētplānošanas pasākums MadCityHappening 2018. Pasākums veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām  idejām tehnoloģiju jomā, investīciju piesaistē un cilvēku līdzdarbībā.

MadCity ir veidots kā interaktīvs apmācību, diskusiju un ideju radīšanas process,  apvienojot visdažādāko nozaru un jomu pārstāvju- pilsētplānotājus, arhitektus, inženierus, nekustamo īpašumu attīstītājus, investorus, pašvaldību speciālistus, politiķus, jauno tehnoloģiju ekspertus, māksliniekus u.c. radošus prātus no dažādām pasaules valstīm.

Šī gada pasākuma galvenā tēma – “Pilsēta un Nauda”– ļaus iepazīt jaunus finansējuma veidus, labas prakses piemērus un saprast neparastās attiecības starp pilsētu un naudu:

  • neredzamā nauda -  publiskās ārtelpas, velobraukšanas un kājāmiešanas paslēptie labumi;
  • dažādie finansējuma veidi pilsētai (un kā tie mainīs mūsu pilsētas –  lielo investoru nauda, pūļa finansējums, blokchain tehnoloģijas, mājokļu kooperatīvi); 
  • ES investīciju politika nākotnē 2020+(jaunākās ziņas no Eiropas Komisijas); 
  • abonē pilsētu (mobilitāte kā pakalpojums, mobilitātes punkti un dalīšanās ar automobiļiem, ķīniešu velosipēdi, kā arī citi Netflixi);
  • 10 neparasti attiecību veidi = maksājumi kā instruments– pasaules pilsētu stāsti (iebraukšanas maksa, mobilie maksājumi, kopienas finansēti projekti) 
  • kā visefektīvāk investēt? -  līdzdalības budžets, investīciju kartēšana un lielie dati.

Pasākuma ietvaros būs iespēja satikt klātienē un dzirdēt pasaules līmeņa ekspertu prezentācijas (skat. programmu - http://madcity.lv/), piedalīties diskusijās, veidot jaunus kontaktus, mācīties, atpūsties un izklaidēties. Pasākums norisināsies divās unikālās vietās Rīgā – “Godvil” telpās bijušās rūpnīcas “VEF” teritorijā (31.maijā) un VEF Kultūras pilī (1.jūnijā). 

Otrā pasākuma diena būs pilnībā veltīta unikālam pilsētplānošanas hakatonam -dalībnieku sacensībai starpnozarisku komandu sastāvā, dodot  iespējas  veidot un prezentēt idejas un risinājumu priekšlikumus visefektīvākajai investīciju ieguldīšanai VEF un apkārtējo teritoriju attīstībā.  Balvu fonds 10 000 eiro! 

Līdzdalība un ieguvumi

- jaunas zināšanas par pasaules tendencēm,

- sadarbības veidošana starp dažādu nozaru un jomu speciālistiem – iespējas parādīt sevi un iegūt jaunus kontaktus,

- jaunas idejas  vietas  attīstībai (VEF+ teritorija) nebijuša pasākuma formātā -  pieredzes pārnesas iespējas citu  pilsētu teritoriju  un vietu  attīstībai.

Reģistrēšanās: http://madcity.lv/registration

Papildus info: +37128658367, e- pasts: info@madcity.lv

https://www.facebook.com/MadCityRiga

Ieskats 2017. gada pasākumā:http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/mad-city