Pārlekt uz galveno saturu

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

PropTech Riga speciālisti: Blokķēdes tehnoloģija pilnībā mainīs nekustamā īpašuma nozari

„Blokķēdes tehnoloģija agri vai vēlu parādīsies nekustamā īpašuma tirgū un pilnībā mainīs to, tomēr pats galvenais jautājums ir: kā un kad tiks izmantota šī jaunā, revolucionārā, tehnoloģija, ” saka profesors Mihails Trubešteins, kurš 27. un 28. septembrī piedalīsies Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA organizētā, starptautiskā konferencē, kas veltīta tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē – PropTech Riga. Konference notiek ar Ģenerālā sponsora - Bill.me atbalstu.
 
Vairāku rakstu un grāmatu autora par NĪ investīciju un finanšu tematiku (aktīvu pārvaldība, kapitāla tirgi, īpašumu vērtēšana u.c.), Lucernas Lietišķās zinātnes un mākslas universitātes Nekustamā īpašuma zinātnes programmas vadītāja, profesora Mihaela Trubešteina (Michael Trübestein,Prof. Dr.), tēma PropTech konferencē būs „Blokķēdes tehnoloģiju pielietošana un izaicinājumi nekustamo īpašumu nozarē”. Viņš konferencē iecerējis gan sniegt vispārēju ieskatu blokķēdes tehnoloģijā ((blockchain): izkliedēta, decentralizēta datu bāze - pastāvīgi augošs sakārtotu ierakstu bloks – red.), gan arī rosināt padomāt par kritiskiem šīs tehnoloģijas pielietošanas jautājumiem.

„Jau pašlaik daudzi uzņēmumi ir sākuši veiksmīgi izmantot blokķēdes tehnoloģiju. Tomēr neviens precīzi nezina, kāds uzņēmējdarbības modelis būs veiksmīgs un kur var sagaidīt turpmāko attīstību. Tāpēc prezentācijas laikā es analizēšu izšķirošos kritērijus blokķēdes tehnoloģijas sekmīgai ieviešanai un nākotnes izaicinājumus. Kā piemērus izcelšu dažus interesantus projektus, tirgus segmentus un uzņēmējdarbības modeļus nekustamo īpašumu nozarē, kur jau izmanto blokķēdes tehnoloģiju, kā, piemēram, „Property DNA”, blokķēdes tehnoloģijā balstītus zemes reģistrus vai juridisko nianšu risinājumus ar šo tehnoloģiju. Bez tam, nevar nepieskarties arī jautājumam par tokenos balstītu finansējumu (tas ir kupons, kas atkarībā no tam piešķirtajām īpašībām reprezentē virtuālu valūtu, vērtspapīru vai kaut kādu citu prasījuma tiesību pret emitentu. Tos uzskaita datu bāzē, balstoties uz blockchain tehnoloģiju, bet piekļuve pie tiem tiek īstenota caur speciālām lietojumprogrammām, izmantojot elektroniskā paraksta shēmas –red.), t.sk., ir jārunā par tokenu  tiesisko regulējumu un likumisko statusu, to klasifikācija un pielietojumu nekustamā īpašuma nozarē.

Forumā PropTech Riga mēģinās atbildēt uz jautājumu, kādas mācības, lietojot jaunās tehnoloģijas, esam guvuši, kāds ir redzējums uz jauniem biznesa modeļiem, kuri no tiem ir „dzīvotspējīgi” un kā to pierādīt?  „Tāpat svarīgi ir saprast, kāda loma šajos pārmaiņu laikos būs „tradicionālai”  nekustamā īpašuma nozarei un kā tā reaģēs uz šīm izmaiņām, vai ir nepieciešami kaut kādi regulācijas mehānismi, kā arī  kuri biznesa modeļi izdzīvos un kuri segementi no pārmaiņām iegūs visvairāk? Savukārt Baltijas valstu kontekstā būtu svarīgi uzdot jautājumu, vai (un kā) Baltijas valstis var kļūt par vadošo nekustamo īpašumu kriptovalūtu centru pasaulē?” pirms konferences teica M. Trubešteins.

PropTech konferences lieldrauga – Bill.me vadības komandas loceklis Valērijs Sičovs atzīst, ka PropTech joma Baltijas valstīs vēl ir pašā attīstības pirmsākumā un tirgus ir pieejams jauninājumiem, jo “pagaidām dažādas operācijas ar nekustamo īpašumu un klientu apkalpošanu vēl norit diezgan konservatīvā garā. Aktīvākās nekustamā īpašuma kompānijas jau sāk attīstīties novatoriskā ziņā, mēs redzam dažādas jaunas un daudzsološas tendences e-vidē, automatizācijā un daudzi jau sāk tās ieviest.”

V. Sičovs norādīja, ka ir nepieciešams, lai Baltijas valstu bizness varētu mācīties no labākās pasaules prakses e-vides izmantošanas jomā savas efektivitātes uzlabošanai un PropTech Riga tam ir labākā platforma.

Bill.me ir universāla norēķinu platforma, ko efektīvai rēķinu sagatavošanai, nosūtīšanai
un apmaksai var izmantot dažādās biznesa jomās jebkurā pasaules reģionā.
Šodien tas ir starptautisks uzņēmums, kas aktīvi darbojas Baltijas valstīs, Lielbritānijā, Spānijā un Kiprā.


27. un 28. septembrī pirmo reizi Latvijā notiks forums PropTech Riga 2018
(Propertytechnologyforum),kas veltīta inovāciju tehnoloģijām kas sāk iekarot un mainīt nekustamo īpašumu nozari. Vairāku Eiropas valstu speciālisti dalīsies savā pieredzē šajā jomā un novērtēs startup uzņēmumus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas. PropTech Riga organizē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA ar Ģenerālā sponsora - Bill.me atbalstu.

Vairāk informācijas par PropTech Riga – proptechriga.lv.


Papildu informācija:
Anita Ozoliņa, projektu vadītāja
E-pasts: lanida@lanida.lv,

Tālr.: 29742721, 67332034