Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

Pirmais nekustamo īpašumu startup uzņēmumu konkurss pierādīja, ka varam būt konkurētspējīgi arī globālā mērogā

Foruma PropTech Riga ietvaros notika Latvijā pirmais ar nekustamo īpašumu jomu saistīto startup uzņēmumu konkurss. Organizatoru mērķis bija pievērst uzmanību inovatīvām tehnoloģiskām idejām PropTech nozarē un pievērst biznesa enģeļu un investīciju fondu uzmanību uzņēmumiem, kas darbojās šajā jomā. Konkursā piedalījās 12 startup uzņēmumi no četrām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Uzvarēja Latvijas kompānija, kas nodarbojas ar virtuālo tūru tehnoloģiju ražotāju Giraffe360.

Ieva Brence, asoc. profesore, Dr.sc.administr., RISEBA Ekonomikas un finanšu katedras vadītāja, konkursa žūrijas locekle, raksturoja uzvarētāju šādi: „Oriģināla un inovatīva biznesa ideja ar ilgtspējīgu attīstības potenciālu. Lai gan tādas bija arī citiem startup izaicinājuma konkursa dalībniekiem, šajā gadījumā ļoti skaidri tika iezīmēta produkta oriģinalitāte un unikalitāte, attīstības iespējas, prezentācija bija ļoti pārdomāta, akcentējot galveno un iekļaujoties atvēlētajā laikā. Pārliecināja arī konkrētā uzņēmuma komanda, līdz šim sasniegtais. Ir liela ticība uzņēmuma Giraffe 360 turpmākai izaugsmei un tam, ka viņi attaisnos sniegto uzticību”.

Dalībai izaicinājuma konkursā tika pieņemti pavisam 12 PropTech nozarē strādājoši jaunuzņēmumi ar to tehnoloģiskajiem risinājumiem: 5 uzņēmumi no Latvijas – Orocon (uzņēmums piedāvā risinājumu būvdarbu pārvaldības uzņēmumiem, kas ļauj ietaupīt divus svarīgākos resursus – laiku un naudu), Vartus (īpašuma tirgus vērtības noteikšana, izmantojot mašīnapmācību), QRpulse (klientu pieredzes rīks, kurā tiek izmantots QR signāls), Segrow (online pārdošanas rīks NĪ jomai) un Giraffe360 (virtuālo tūru tehnoloģiju ražotājs), 4 no Igaunijas – Hausing (platformas risinājums namīpašniekiem un pārvaldniekiem), EstateGuru (NĪ projektu finansējuma platforma), Indoor.Ninja (mobilais pieejas serviss) un Moderan Solutions (NĪ dzīvescikla pārvaldības risinājums), divi no Lietuvas – Serfy (piedāvā tehnoloģiju-aplikāciju efektīva komandas darba vadībai) un Röntgen (investīciju piesaistes iespējas NĪ projektos), kā arī viens uzņēmums – Realting (starptaustiska nekustamo īpašumu objektu apmaiņas platforma) - no Baltkrievijas.

Pirmajā dienā pusfinālisti 3 minūšu uzstāšanās laikā prezentēja savas idejas un atbildēja uz žūrijas jautājumiem. Žūrijas priekšsēdētājs bija  – uzņēmējs, enģeļinvestors, īpašumu attīstītājs un Serial Start-up direktors no Lielbritānijas Pauls Oberšneiders (Paul Oberschneider).

Trīs finālistus izvēlējās žūrija: Giraffe360, Estate Guru un Röntgen. Indoor.Ninja tika finālā pateicoties foruma dalībnieku online balsošanai.

Otrās dienas finālā šīs četras komandas cīnījās par galveno balvu no nekustamā īpašuma uzņēmuma Latio - iespēju piedalīties pasaulē lielākajā PropTech pasākumā – MIPIM PropTech New York.

Žūrijas locekle Ieva Brence notikušo konkursu vērtē ļoti pozitīvi: „Izcils bija piesaistīto speciālistu sniegums, kuri dalījās ar savu pieredzi un informāciju. Arī daudzo sadarbības partneru skaits liecina, ka šāds pasākums ir vairāk nekā nepieciešams. Var apbrīnot konkursa dalībniekus, kuri īsā laikā spējuši uzsākt un īstenot ļoti nopietnas biznesa idejas. Tās noteikti vērtējamas gan kā inovatīvas, gan arī kā pārdomātas un ilgtspējīgas. Konkursantu vērtēšanas laikā valstij, kuru pārstāvēja dalībnieki, nebija nozīmes. Galvenais - bija idejas oriģinalitāte, attīstības iespējas, finansiālais segums, sniegtā prezentācija utt.”

Eksperte uzskata, ka „konkursa dalībnieku līdzšinējie sasniegumi liecina, ka varam būt konkurētspējīgi globālā mērogā. Savu atbalstu jaunuzņēmumu attīstībai sniedz arī augstskolas. Piemēram, RISEBA ir uzsākusi jaunas bakalaura studiju programmas „Jaunu uzņēmumu izaugsme un finansēšana” īstenošanu. Jaunajiem uzņēmējiem ir iespēja saņemt atbalstu arī RISEBA Biznesa inkubatorā”.

Latvijā pirmo konkursu jaunuzņēmumiem Latvijas nekustamo īpasumu darījumu asociācija LANĪDA organizēja sadarbībā ar Startin.lv, Startup Estonia un Startup Lithuania un sadarbībā ar nekustamo īpašumu uzņēmumu Latio.

27. un 28. septembrī pirmo reizi Latvijā RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notika vērienīgs starptautisks forums, kas veltīts tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē - PropTech Riga, kuru organizēja LANĪDA sadarībā ar Bill.me. Forums pulcēja speciālistus no 11 valstīm, kuriem ir interese par karstākajām tehnoloģiju tendencēm, un kuri jūt, ka pasaule mainās un vēlas piedalīties šajās pārmaiņās.

Vairāk informācijas par  PropTech Riga – proptechriga.lv.
Foto no foruma https://ej.uz/proptech_photo
Prezentācijas: https://ej.uz/proptech_presentations1 vai https://ej.uz/proptech_presentations2

Papildu informācija:
Anita Ozoliņa, projektu vadītāja
E-pasts: lanida@lanida.lv,
Tālr.: 29742721, 67332034