Pārlekt uz galveno saturu

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

LETA: Aptauja - Latvijas iedzīvotāji par labāko ieguldījumu veidu joprojām uzskata nekustamo īpašumu

Latvijas iedzīvotāji par labāko ieguldījumu veidu joprojām uzskata nekustamo īpašumu, aģentūrai LETA pavēstīja "Swedbank" mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Viņa informēja, ka Latvijas iedzīvotāji jau vairāku gadu garumā par labāko ieguldījumu veidu uzskata nekustamo īpašumu, tostarp jaunākajā aptaujā 46% iedzīvotāju primāri investētu nekustamā īpašuma iegādē (2015.gadā - 49%). Seko ieguldījums zeltā, ko par optimālāko uzskata 26% iedzīvotāju, un uzkrājošās dzīvības apdrošināšanā (18%).

Vienlaikus Jakubovska norādīja, ka realitātē iedzīvotāji pēdējā gada laikā visbiežāk izvēlējušies naudu noguldīt krājkontā (31%), seko uzkrājumi privātajos pensiju fondos (28%) un uzkrājošās apdrošināšanas risinājumi (15%). Nekustamajā īpašumā pēdējā gada laikā investējuši vien 9% respondentu, bet tiešos ieguldījumus - akcijas (8%), ieguldījumu fondus (8%) vai obligācijas (4%) - izvēlas retāk.

Tāpat aptaujā secināts, ka 49% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šobrīd ir izdevīgs brīdis, lai veidotu uzkrājumus un ieguldījumus. Tostarp par uzkrājumu un ieguldījumu izdevīgumu pozitīvāk noskaņoti ir iedzīvotāji vecumā līdz 30 gadiem jeb tā dēvētā "Millenials" paaudze (pozitīvi noskaņots 74% aptaujāto), taču tieši šīs vecuma grupas iedzīvotāju rīcība visvairāk atpaliek no plāniem, jo 22% veido uzkrājumus. Visvairāk uzkrājumu veido iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 50 gadiem (47%).

Pēc aptaujas datiem, izvēloties uzkrājumu un ieguldījumu veidu, iedzīvotājiem svarīgi, lai tie būtu vienkārši un viegli saprotami (44%), viņu vajadzībām atbilstoši (37%), kā arī pietiekami ērti lietojami un pārskatāmi (34%).

"Līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos, bezdarba samazināšanos un ienākumu pieaugumu, pēdējos gados palielinājies arī iedzīvotājiem pieejamais naudas līdzekļu apjoms. "Swedbank" dati liecina, ka daļa no tiem tiek mērķtiecīgi novirzīti uzkrājumu veidošanai, un šobrīd Latvijas iedzīvotāju uzkrājumu līmenis sasniedzis vēsturiski lielāko apmēru. Arī zemās depozītu procentu likmes ietekmējušas iedzīvotāju uzkrājumu un ieguldījumu paradumus, liekot meklēt alternatīvas iespējas. Redzam, ka liela daļa cilvēku savus uzkrātos līdzekļus šobrīd kā drošības spilvenu uzglabā kontā vai krājkontā, jo tādā veidā nauda neparedzētu dzīves pavērsienu gadījumā ir ātri pieejama. Savukārt otra daļa iedzīvotāju ir tā, kuri jūtas finansiāli stabili un skatās, kur ar uzkrāto naudu iespējams pelnīt vairāk nekā krājkontā vai depozītā. Šādos gadījumos izvēle pietiekami bieži tiek izdarīta par labu uzkrājumiem pensiju fondos, uzkrājošajā apdrošināšanā, kas dod iespēju pelnīt vairāk nekā krājkontā vai termiņdepozītā," norādīja "Swedbank" apdrošināšanas un investīciju jomas vadītājs Kristaps Kopštāls.

Aptauja veikta 2018.gada janvārī, sadarbībā ar "Snapshots", izvaicājot 700 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

LETA