Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

LANĪDA biedri dodas pieredzas apmaiņas braucienā uz Gruziju

c

Pagājušajā nedēļā Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu Asociācija LANĪDA biedri devās uz Gruziju, kur apmeklēja Tblisi jaunos projektus, klausījās attīstītāju lekcijas, piedalījās pieredzes apmaiņā Kakheti reģionā ar Gruzijas Nekustamo īpašumu asociācijas brokeriem, iepazina investīciju iespējas viesnīcu biznesā, kā arī lieliski izbaudīja gruzīnu silto uzņemšanu un viesmīlību, gardās maltītes, nepārspējamās kalnu ainavas, Tiblisi šarmu un naksnīgās ielas.

Divas dienas tika veltītas jauno projektu lekcijām, apskatei un tikšanās reizēm ar attīstītājiem. LANĪDA biedri iepazina Gruzijas jaunos projektus:

  • Greenhill Residence
  • Krtsanisi Villa Residence
  • Tbilisi Hills
  • Alliance Highline
  • Gumbati Holdings Vake Residence
  • Mziuri Gardens
  • Hotel Tsinandali Resort

Prezentācija ŠEIT!

Ceļojums atklāja šīs kalnu valsts diženumu un skaistumu. LANĪDA biedri ieklausījās Gruzijas vēsturē, apskatīja mūžvecos klosterus, baznīcas, iepazina leģendāro Alaverdi klosteri, kur joprojām dzīvo mūķenes un Ikalto klosteri, kuru apvij stalta mūžzaļo ciprešu birzs.

Alaverdi - katedrāle un klosteris atrodas Kahetijas reģionā Akhmeta pašvaldībā, Alazani ielejā, netālu no Alaverdi ciema, 20 km attālumā no Telavi. Alaverdi klosteris ir Gruzijas austrumu pareizticīgo klosteris. Tas tiek uzskatīta par vienu no četrām lielajām Gruzijas pareizticīgo pasaules katedrālēm. Templis ir viena no lielākajām baznīcas ēkām Gruzijā. Tā augstums, ieskaitot kupolu, pārsniedz 50 metrus. Mūsdienās tas ir funkcionējošs klosteris, kurā ietilpst galvenā Sv. Jura baznīca, zvanu tornis, pirts, ēdnīca, vīna darītava un senie Kvevri. Šeit ir arī vīnogulāju muzejs un aptuveni 500 vīnogu šķirņu, kas aug klostera vīna dārzā.

Ikalto klosteri 6. gadsimta beigās dibināja svētais Zenons, viens no 13 asīriešu tēviem. Tas bija pazīstams kā viens no nozīmīgākajiem Gruzijas kultūras un zinātnes centriem. Klosterī atadās Ikalto akadēmija, kas apmācīja savus studentus teoloģijā, retorikā, astronomijā, filozofijā, ģeogrāfijā, ģeometrijā, aritmētikā, mūzikā, gramatikā, dziedāšanā, kā arī praktiskākas prasmes, piemēram, keramikas darināšanu, metālapstrādi, vīnkopību un vīna darīšanu, kā arī farmakoloģiju. Saskaņā ar leģendu, tur mācījies slavenais 12. gadsimta gruzīnu dzejnieks Šota Rustaveli.

Meistarklasēs LANĪDA biedri apguva hinkaļu un čurčhelas gatavošanas mākslu, uzzināja vīna gatavošanas noslēpumus, baudīja neaprakstāmi sulīgi gardas neskaitāmu šķirņu vīnogas un spilgti zaļo limonādi Tarhūns, kas, izrādās, tiek iegūta no Gruzijā augošām tarhūna augu lapām, ievāca valriekstu ražu no valriekstu kokiem, kas aug ceļmalās, līdzīgi, kā ābeles Latvijā, kā arī baudīja granātābolus, kas tikko sākuši nogatavoties.

Milzīgs paldies Georgian National Association of Real Estate par organizāciju un uzņemšanu vismīlīgajā Gruzijā!

Ņemot vērā to, ka LANĪDA biedri ļoti novērtēja pieredzes apmaiņas iespējas Gruzijā, kas dod papildu zināšanas, kā arī iespēju saviem klientiem prezentēt plašāku investīciju iespēju un dzīvojamā fonda piedāvājumu arī ārpus Latvijas, tad LANĪDA turpinās organizēt biedriem pieredzes apmaiņas braucienus ārpus Latvijas.

 

Cieņā,

Sandra Rasnača

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA

izpilddirektore