Pārlekt uz galveno saturu

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

Diskutēs par privātmāju būvniecību enerģētikas krīzes priekšvakarā

c

2022. gada 4. augustā

Informācija medijiem

Diskutēs par privātmāju būvniecību enerģētikas krīzes priekšvakarā

Lai analizētu, kā gaidāmās energoresursu cenas ietekmēs privātmāju būvniecību un potenciālo iedzīvotāju pārcelšanos no sērijveida dzīvokļiem uz ilgtspējīgi būvētiem namiem, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) un banka Citadele piektdien, 5. augustā, no plkst. 10.00 līdz 11.00 tiešsaistē organizē būvniecības tirgus un energoefektivitātes ekspertu diskusiju.

“Jau kopš pērnās apkures sezonas energoresursu cenas ir bijis viens no karstākajiem tematiem, jo tas tiešā veidā ietekmē Latvijas iedzīvotāju labklājību. Šobrīd esam tuvu nākamās apkures sezonas sākumam, tāpēc svarīgi identificēt veidus, kā nodrošināties pret energoresursu tirgus svārstībām nākotnē – ekspertu diskusija palīdzēs uzzināt vairāk par ilgtspējīgu būvniecību un apjaust, ar kādiem sadārdzinājumiem nākamajā apkures sezonā rēķinās Latvijas iedzīvotāji,” saka LANĪDA izpilddirektore Sandra Rasnača.

Diskusija norisināsies piektdien, 5. augustā, no plkst. 10.00 līdz 11.00, un tai tiešraidē varēs sekot līdzi LANĪDA un bankas Citadele Facebook lapās.  

Diskusijas dalībnieki:

Aldis Greķis, Ekonomikas ministrijas neatkarīgais eksperts ēku energoefektivitātes jomā

Krists Slokenbergs, sertificēts pasīvo māju konsultants, “i2 Factory” direktors

Oksana Borisova, ALTUM Privātmāju energoefektivitātes vecākā projektu vadītāja

Ervīns Krauklis, arhitekts, pasīvo ēku projektētājs, “Koka dienas” rīkotājs

Jānis Mūrnieks, Citadeles Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs

Moderators: Aigars Šmits, LANĪDA un Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs

Diskusijas tēmas:

  • Cik reizes dārgāki būs apkures rēķini ziemā? Iedzīvotāju prognozes un ekspertu aprēķini
  • Ko energoresursu cenu pieaugums nozīmē privātmāju īpašniekiem?
  • Vai enerģētikas krīze ir īstais brīdis, lai pārceltos no sērijveida dzīvokļa uz energoefektīvu privātmāju?
  • Kas jāņem vērā, ja grasies būvēt vai atjaunot privātmāju šobrīd?
  • Kāds ir pieejamais valsts atbalsts un banku finansējums privātmājas būvniecībai vai renovācijai?

Par LANĪDA

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA dibināta 1994.gadā. Tā ir patstāvīga, brīvprātīga sabiedriska organizācija, kura apvieno sertificētus aģentus un aģentu asistentus. Tās biedru rindās ir Latvijā pazīstamas un nekustamo īpašumu darījumu tirgū sevi pierādījušas nekustamā īpašuma firmas. Asociācija LANĪDA ir vienmēr atvērta profesionāļiem, kas vēlas strādāt godīgi un ievērot savā darbā asociācijas Ētikas kodeksu un Prakses standartus. Viens no LANĪDA darbības pamatvirzieniem ir maksimāla nekustamo īpašumu tirgus sakārtošana, veicinot savu biedru zināšanu un profesionālisma līmeņa paaugstināšanu, kā arī standartizējot to darbību.

Par banku Citadele

Banka Citadele misija ir modernizēt banku nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Banka Citadele ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem un kredītportfeļa apjoma biznesa klientiem. 2021. gadā Baltijā jaunos aizdevumos Citadele izsniedza 1.1 miljardus eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.7 miljardus, savukārt, depozītu apjoms uz 2021.gada beigām veidoja 3.8 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram,  mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Banka Citadele pirmā Baltijā sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem.

Bankas Citadele grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.