Перейти к основному содержанию

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

Interese par īpašumiem reģionos - noturīga

Par spīti ārkārtas situācijai valstī darījumi ar īpašumiem ārpus galvaspilsētas joprojām notiek, iespējams, interese varētu pieaugt, stāsta Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA sertificēti aģenti, kuri darbojas reģionos.

 

Nepieciešamība pašizolēties Latvijas iedzīvotājus ir rosinājusi pārdomāt iespēju īsāku vai garāku laiku dzīvot ārpus pilsētas burzmas.

 

Kristine Dakule, SIA "Baltic States" dibinātāja, akcentē, ka šobrīd darbs ir produktīvāks, jo tie cilvēki, kas skatās īpašumus, ir nopietni noskaņoti tos iegādāties un ātrāk pieņem lēmumu par labu šim solim. Ņemot ārkārtas stāvokli, viņi labprāt piekrīt slēgt rokasnaudas līgumus. Vislielākā interese ir par dzīvojamo fondu (dzīvokļi, mājas) un apbūves zemes gabaliem. Līdz šim no darījuma un no jau apstiprināta kredīta bankā ir atteicies tikai viens klients.

 

Nemaz nenojaušot par pandēmiju, jau gada sākuma uzņēmums ieviesa online konsultācijas, darījumu vadīšanu, īpašumu prezentāciju; esošajiem klientiem tas patīk un jaunie klienti arī ir pateicīgi, ka SIA "Baltic States" var piedāvāt attālināto palīdzību gan īpašuma pārdošanā, gan iegādē, maksimāli izslēdzot klātienes tikšanās, kas pasargā ne tikai pircējus, bet arī pašus pārdevējus.

“Kaut ko paredzēt uz priekšu, protams, ir ļoti grūti, taču tā kā esmu strādājusi arī iepriekšējā krīzē 2008. gadā, taktika šādās situācijas ir labi zināma. Īpašumus pārdevām arī toreiz, tikai par citām summām. Ja ir piedāvājums un pieprasījums, nekustamā īpašuma tirgus neapstāsies,” akcentē Kristīne Dakule. Iespējama ir īpašumu cenas samazināšanās, taču cik lielā mērā, gan ir pāragri spriest.

Šādās situācijā vienmēr ir ieguvēji. Tie būs nekustamā īpašuma investori, pircēji, kas pašā zemākajā punktā slēgs sev izdevīgus darījumus. Labākais palīgs, šajos darījumos būs nekustamo īpašumu aģents, savas nozares profesionālis, viņa atgādina.

 

Darbīgs un apņēmības pilns ir Andrejs Džeriņš, SIA “A&G Projekts” vadītājs. Arī viņš ir pārliecināts, ka nekustamā īpašuma tirgus nekur nepazudīs - cilvēki dzimst, maina dzīves vietu, īpašumus pārdod un arī pērk.  Jautājums gan ir par to, cik liels šis tirgus būs un cik tas būs aktīvs. “Šobrīd darbs ir, jo ir bijušas iestrādes. Īpašumu pārdevēji noteikti būs arī turpmāk, cits jautājums ir par pircējiem. Šobrīd īres tirgus ir diezgan aktīvs, ir cilvēki, kuri vēlas no galvaspilsētas burzmas pārcelties uz mazāk apdzīvotām vietām, kādu laiku strādāt attālināti. Pārvietošanās būs,” pauž Andrejs Džeriņš.

Iepriekš Liepāju un Kurzemes jūrmalu vasarās bija iecienījuši kaimiņvalsts Lietuvas atpūtnieki, par viņu klātbūtni šogad tagad gan ir grūti spriest. Interesanti, ka šobrīd ir viesnīcas, viesu mājas, kuras ir tukšas vai aizveras, jo tās vairāk orientējās uz ārvalstniekiem, bet ir tūristu mītnes laukos, kur sezona sākusies agrāk, kuras aktīvi izmanto vietējie Latvijas iedzīvotāji. Tādējādi tūrisma nozares objektiem šogad var klāties atšķirīgi.

Runājot par komercplatībām, Andrejs Džeriņš norāda, ka lielajos veikalos redzam pircējus, sliktāk klājas mazajiem nepārtikas veikaliem, piemēram, Liepājas centrā, kur dienā ir vien pāris klienti.

“Redzēsim, cik šī pandēmija mainīs cilvēku ieradumus, iespējams, viņi savos tēriņos būs piesardzīgāki. Nekustamā īpašuma tirgus attīstībā ļoti nozīmīgs faktors būs arī turpmākai banku politikai,” viņš uzsver.

 

Pēc visiem šiem notikumiem īpašumi laukos varētu raisīt lielāku interesi, tikmēr prognozē SIA “LVKV” vadītājs Jānis Biernis, jo ir atšķirība sēdēt izolācijā deviņu stāvu “tornī” Pļavniekos vai Imantā vai savas mājas pagalmā svaigā gaisā. Viņš akcentē, ka jau šobrīd ir pieprasījums pēc īres īpašumiem ārpus Rīgas. Daudzi, kam ir īpašumi kaut kur citur, ir devušies šos laikus pārlaist turp. Netipiski šim gadalaikam cilvēku pieplūdums ir vērojams, piemēram, Jūrmalā. Ārpus Rīgas ir mazāka burzma un kontaktu.

“Jāmaina perspektīva, kā raugāmies uz lietām. Turīgi ļaudis arī tagad diez vai var “aizšaut” uz savu māju Madeirā vai Spānijā, savukārt uz Latvijas laukiem gan. Tāpēc tad, kad šis viss būs beidzies, ļaudis aizdomāsies arī par savu dzīves vietu, īpašumiem. Un nebūs jau tā, ka pēc šī vīrusa citas kataklizmas vairs nebūs,” akcentē Jānis Biernis.