Перейти к основному содержанию

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

LANĪDA relīze: intervijas ar konkursa "GADA AĢENTI 2018" komandu kapteiņiem

Visi

Rīgā, 26.06.2018

Labāko nekustamo īpašumu kompāniju kapteiņi konkursā „Gada aģenti 2018” – NĪ nozares patrioti un sava darba entuziasti

Šo stāstu varētu sākt ar mīklu: Kas viņi ir? Viņi ir seši, viņi ir vīrieši, viņus vieno mērķtiecība, profesionalitāte, zinātkāre un vēlme apgūt ik dienu ko jaunu un gūt panākumus, to apliecinot ikdienas darbā un esot īsteniem sava uzņēmuma un nozares patriotiem. Viņiem patīk šī nozare, jo tajā katru dienu ir kas jauns un ir iespēja satikt daudz, interesantu cilvēku, kas neļauj ieslīgt rutīnā.
Pareizā atbilde ir: viņi ir Latvijas labāko nekustamo īpašumu uzņēmumu komandu kapteiņi, kuri kopā ar kolēģiem cīnījās par izcilākā nekustamā īpašuma profesionāļa titulu ikgadējā konkursā „Gada aģenti 2018”.

Atgādināsim: lai paaugstinātu nekustamo īpašumu aģenta profesijas reitingu un prestižu, 23.maijā norisinājās Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA un vadošā nekustamo īpašumu sludinājumu portāla City24.lv sadarbībā ar Luminor un Eversheds Sutherland Bitāns organizētā, ikgadējā konkursa „Gada aģenti 2018” fināls, kurā tika noskaidroti izcilākie nekustamo īpašumu nozares profesionāļi.

Konkursa finālam bija izvirzītas un par labāko nekustamo īpašumu aģentu godu sacentās sešas komandas: „Latio Real Estate” (kapteinis – Edgars Behmanis), „Codo Real” (kapteinis – Tomass Riksis), „Starlex Real Estate” (kapteinis – Artūrs Lazdiņš), „Arco Real Estate” (kapteinis – Dzintars Bērziņš), „Elitestate” (kapteinis – Arvis Deksnis) un „Immostate” (kapteinis – Aigars Strods).  

Pēc veiksmīgi paveiktiem dažādiem pārbaudījumiem, uzvarētāju titulu sīvā un aizraujošā cīņā ieguva „Latio Real Estate”, savukārt par labāko kapteini tika atzīts Aigars Strods, kurš pārstāvēja uzņēmumu „Immostate”.

Edgars Behmanis nebaidās „uzdauzīt punus”

Konkursa uzvarētāja komandas - „Latio Real Estate” kapteinis Edgars Behmanis, ir nekustamā īpašuma aģents, šai nozarē darbojas nedaudz ilgāk kā 4 gadus. Iepriekšējā profesionālā darbība Edgaram arī bija saistīta ar pārdošanu: viņš tirgoja biroja tehniku, kur arī esot bijuši ļoti labi panākumi, bet trūcis izaicinājumu un izaugsmes, tādēļ pievērsies NĪ nozarei. „Interesi, nepieciešamo impulsu un pārliecību deva vairāku ģimenes locekļu īpašumu ļoti veiksmīga realizācija. Šobrīd esmu diezgan universāls, turpinu gūt pieredzi un izglītošanās nolūkā nodarbojos ar visu veidu īpašumiem: pārsvarā tie ir dzīvokļi, privātmājas, namīpašumi, kā arī apbūves zemes gabali, nedaudz biroju telpas un pat lauksaimniecības zemes. Apzināti neesmu izvairījies no sarežģītākiem objektiem, jo iemācīties var tikai darot un praktiskā pieredze ir neatsverama, pat ja gadās uzdauzīt kādu punu, arī tas pieder pie lietas,” tā ar sevi iepazīstina viņš. Jautāts, kas viņu motivē un spārno šajā nozarē, Edgars atbild: „Visprecīzāk manu attieksmi varētu raksturot teiciens „Darbs dara darītāju” - process ir atalgojums un rezultāts ir vienmēr.” 

E. Behmanis cenšas ik dienu iemācīties ko jaunu, paplašināt redzesloku, kļūt zinošākam un erudītākam sfērās, kas šķietami nav tieši saistītas ar nekustamo īpašumu, bet bieži ir noderīgas komunikācijā.
Viņš ir pateicīgs asociācijai LANĪDA par šādu konkursu, kurš, viņaprāt, šogad bija īpaši komplicēts, lai maksimāli izslēgtu nejaušas veiksmes faktoru.  „Par uzvaru, pirmkārt, vēlos pateikties Latio: par uzticēšanos, par iespēju pārstāvēt tirgus līderi, un komandas kolēģēm Elīnai Dūcei un Evijai Dzenītei, ar kurām kopā izdevās izcīnīt šo panākumu. Uzvara noteikti ir ne tikai papildus stimuls vai apliecinājums līdz šim paveiktajam, bet arī atbildība attaisnot šo titulu reālos darba rezultātos. Ļoti vērtīgi bija redzēt nozares profesionāļus darbībā, to prezentācijas mākslu, salīdzināties, saprast savas priekšrocības un jomas, kuras vēl jāattīsta. Panākumu uztveru kā atskaites punktu turpmākajai karjerai. Tas dod jaunas iespējas, atpazīstamību, bet tas, kā spēšu to izmantot - tas ir jauns izaicinājums,” piebilst labākās komandas kapteinis. 

Aigars Strods: tikai uz priekšu!

Labākais komandas kapteinis konkursā „Gada aģenti 2018” Aigars Strods ir pārdošanas vadītājs plaša profila nekustamo īpašumu uzņēmumā „Immostate”, kas nodarbojas ne tikai ar starpniecības pakalpojumiem, bet arī ar īpašumu vērtēšanu un apsaimniekošanu. Konkursā „Immostate” komanda ieguva godpilno 2. vietu.

Aigars Strods nozarē darbojas jau 14 gadus. Viņš atklāj, ka šo profesionālās dzīves ceļu izvēlējies jau augstskolas laikā, uzskatot, ka nekustamo īpašumu nozare „vienmēr bija, ir un būs izaicinājumu pilna, radoša un, protams, arī pelnoša.”

 „Man pašam ir nācies piedzīvot gan zenīta, gan smagākus laikus, arī nozares krīzes laika grūtības. Tomēr grūtības ir vislabākais brīdis, lai sevi izvērtētu, lai ieraudzītu, cik stiprs esmu un ko spēju. Problēmas mani norūdīja, tās man lika mainīt domāšanu un arī raksturu, pieņemt nestandarta risinājumus, skatīties uz lietām un notiekošajiem procesiem citādāk, cīnīties, iet uz priekšu, nepadoties un rīkoties! Savā dzīves skolā esmu sapratis, ka katrā bezizejā ir izeja!” tā sevi raksturo konkursa „Gada aģenti 2018” labākais kapteinis.

Savus kolēģus no kompānijas Immostate viņš raksturo vienā vārdā: „Zelts!”  Viņu atbalsts un ieguldītais darbs devis iespēju atrasties konkursā un gūt tik labus panākumus tajā. „Komandai šim konkursam bija jāizvirza devīze. Es tikai nesen apjautu, cik  patiesi bija vārdi, kas 100% raksturo  manus fantastiskos kolēģus: kad citi saka: „Nevaram”,  mēs sakām: „Uz priekšu!” Kolēģi ir izcili, nepadodas ne pirmajās, ne otrajās, ne trešajās grūtībās. Man ir pārliecība par to, ka šī devīze ir arī kompānijas „Immostate” kā uzņēmuma stabilitātes recepte NĪ tirgū,” piebilst Aigars.

Kad bija iespēja pieteikties konkursā, Aigars atminas, ka gribējis, lai tajā piedalās tikai kolēģi, bez viņa paša, jo tā vēlējies viņus vairāk iedrošināt. Par sasniegto viņš saka: „Es ceru, ka mūsu komandas panākumi nākamajam gadam dos cerības droši iesaistīties arī pārējiem. Man personīgi šis konkurss deva iespēju vēl vairāk uzdrošināties. Esmu pateicīgs sievai par atbalstu un ticību, jo viņa bija tā, kas bija pārliecināta, ka man izdosies uzvarēt. Manuprāt, vislielākais ieguvums ir tieši komandai, jo tas bija komandas darbs, un to apliecina iegūtā 2. vieta komandu novērtējumā. Noteikti atbalstītu šāda formāta aktivitāšu rīkošanu nākamgad un, pat ja vien ir iespējams, lai tiek iesaistīti vairāk nekā 3 dalībnieki, jo tas ir morāls ieguvums visiem!”

Arvis Deksnis: brīvība un neierobežotas iespējas

„Elitestate” komandas kapteinis, uzņēmuma valdes loceklis Arvis Deksnis NĪ darbojas kopš 1990. gadu beigām, kad sāka uzpirkt un privatizēt meža un lauksaimniecības zemi Vidzemē, Latgalē.

„Tad 2007./2008. gadā krīzes rezultātā pazaudēju visus savus īpašumus, un sāku darboties kā starpnieks darījumos ar nekustamo īpašumu,” atceras Elitestate vadītājs. „Man patīk un aizrauj brīvība un neierobežotās iespējas, kā arī tas, ka mēs komunicējam ar tik daudz dažādiem cilvēkiem un nonākam tik daudzos, dažādos apstākļos,- tas dod iespēju intensīvāk izdzīvot šajā dzīvē doto laiku”.

Arvja pašreizējie, galvenie pienākumi ir vadīt kompānijas darbu tā, lai spētu maksimāli profesionāli palīdzēt cilvēkiem darījumos ar nekustamo īpašumu, radītu un nodotu citiem arī pozitīvo un prieka enerģiju, cilvēcīgumu, turklāt šajā procesā gūtu vēl izdzīvošanai un attīstībai nepieciešamo peļņu. Jautāts, vai viņam ir kāds moto, kas palīdz sasniegt panākumus profesionālajā jomā, Arvis saka: „Ja gribi kaut ko mainīt, tad vispirms mainies pats!”

Notikušo konkursu viņš vērtē ļoti atzinīgi: „Uzskatu, ka tas ir nepieciešams, lai tuvinātu un saliedētu cilvēkus gan atsevišķas kompānijas ietvaros, gan visā NĪ nozarē kopumā, un ne tikai ... Man pašam tas dod gandarījumu un pārliecību par nepieciešamību iziet no komforta zonas un stāties pretī nedrošībai, bailēm, kuras ir šķēršļi personīgai izaugsmei un attīstībai.”

Dzintars Bērziņš: mūžīgā nozare, kas viņu atrada pati

„Arco Real Estate” komandas kapteinis Dzintars Bērziņš, kas ikdienā vada īres nodaļu, nekustamo īpašumu nozarē ir jau no 19 gadu vecuma. „Nozare pati atrada mani, un tas notika pilnīgi nejauši, ieejot „Arco Real Estate” birojā un vaicājot pēc iespējas strādāt” atceras Dzintars. Viņš uzskata, ka nekustamo īpašumu bizness ir tas, kas ir un būs/darbosies mūžīgi, tas ir ļoti dažāds un mainīgs, katru dienu nākas saskarties ar kaut ko jaunu: tas arī šajā jomā aizrauj. Papildus tam nodarbojas arī ar projektu attīstīšanu un interjera dizainu uzņēmumā SIA „1:37”. Tikko izveidojis arī lapu Facebook - 137designstudio. Dzinulis un motivācija Dzintara darbā ir gandarījums par padarīto, cilvēku labie vārdi, un, nenoliedzami, arī atalgojums.

„Konkurss „Gada aģenti 2018” bija diezgan aizraujošs, un nācās pasvīst, lai izturētu līdz galam. Iespējams, nedaudz pietrūka veiksmes, lai parādītu labāko sniegumu,” pēc sacensības saka Dzintars. Jautāts, ko šis konkurss ir sniedzis pašam, arī profesionālajā ziņā, viņš atbild: „Domāju, ka tas ir labs veids, kā parādīt sevi no citas puses un citā gaismā draugiem, kolēģiem un partneriem!”

Artūrs Lazdiņš: labam aģentam, kā labam vīnam, „jānostāvas”

„Starlex Real Estate” komandas kapteinis Artūrs Lazdiņš ikdienā ir NĪ aģents, specializējoties komercīpašumos kopš 2013. gada.  „Šajā jomā tas nav daudz, bet tas ir tāds labs sākuma periods, kad ir jau uzkrāta zināma pieredze, bet tajā pašā laikā tik daudz kas vēl ir priekšā. Te nāk prātā klišejiskais salīdzinājums ar vīnu: jo ilgāk nostāv un vecāks, jo labāks, niansētāks un baudāmāks,” domā viņš. 

Nozarē Artūrs esot ienācis pavisam nejauši, savas draudzenes mudināts. Tajā laikā man bija diezgan tumša bilde par šo nozari un nebija īsti sajēgas ne par kvadrātmetra cenām, ne kopumā par industrijas specifiku. Tomēr jau pēc pirmās sarunas bija skaidrs, ka komercīpašumi būs tā joma, kurā turpmāk darbošos. Darbs NĪ jomā ir tiešām ļoti interesants: katru dienu ir kas jauns un te nav vienmuļas rutīnas, kas man ir ļoti svarīgi. Šis darbs ir arī ļoti atbildīgs un gandarījumu nesošs, jo, ja, piemēram, tiek iznomātas plašas noliktavas vai biroja telpas, tad atšķirībā no dzīvojamā fonda, kur dzīvokļa iegādes gadījumā iesaistīta pārsvarā tikai konkrētā ģimene, kas dzīvo tajā dzīvoklī, tad komercīpašumu jomā ir iesaistītas vairāku cilvēku un pat ģimeņu dzīves. Par šo mēs ikdienā neaizdomājamies. Ar lēmumu pieņēmējiem, kuri izlemj par labu tām vai citām telpām, vai komercīpašuma iegādei, ir patīkami sadarboties, jo parasti viņi ir strukturēti, racionāli un tajā pašā laikā inovatīvi un ar plašu, starptautisku redzesloku,” par savu ceļu nozarē un gandarījuma brīžiem saka Artūrs. „Vienmēr ar lielu interesi braucu apsekot pirmskara un padomju laiku rūpnīcas, ir ļoti interesanti apskatīties, kāda jauna elpa ir iedvesta šīm senajām būvēm. Noliktavas, ražotnes, vēsturiskas celtnes – tas ir tas, kas man interesē un aizrauj,” saka „Starlex Real Estate” komandas kapteinis.

Jautāts, kas viņu pašu dzen uz priekšu, kāda ir vēlme sasniegt panākumus, Artūrs saka: „Darbojoties šajā nozarē, esmu secinājis, ka lielā mērā viss ir atkarīgs no paša aktivitātes, iniciatīvas un pašmotivācijas. Te neviens nemaksā mēneša algu par atsēdētām stundām un piektdien plkst.17 laicīgi izslēgtu gaismu birojā. Ir jābūt aktīvam, pastāvīgi jāseko jaunumiem NĪ jomā, visu laiku ir jābūt labā sportiskā darba formā un spējīgam reaģēt arī nestandarta situācijās.

Viņš uzskata, ka konkurss ir ļoti vērtīgs ieguvums industrijai. „Kad sāku darboties šajā jomā, sajutu, ka cilvēkiem ir kaut kādi stereotipi, aizspriedumi pret šī aroda pārstāvjiem. Man tas bija pārsteigums. Es pats neesmu piedzīvojis tos laikus, kad termins „mākleris” kļuva teju par lamu vārdu, bet dažkārt jūtu gaisā virmojošu ne pārāk labu iespaidu par amata brāļiem. Tāpēc šim arodam noteikti ir jāceļ prestižs, ko šāds konkurss arī dara un tas ir ļoti vērtīgi un pozitīvi. Pēdējā pārbaudījumā izvilku „cietā rieksta” termina cienīgu uzdevumu, ar kuru es īsti netiku galā. Nepieņemu un nepiekrītu uzskatam: ja esmu komercīpašumu aģents, tad varu nezināt jautājumus, kas saistīti ar citu jomu. NĪ aģentam ir jāmāk iziet no jebkuras situācijas un jābūt plašam redzeslokam, lai tiktu galā ar visgrūtākajām situācijām. Tāpēc es esmu pateicīgs par šo pieredzi!” teica Artūrs Lazdiņš.

Tomass Riksis: klienta smaids ir labākais gandarījums

„Codo Real” partneris Tomass Riksis NĪ nozarē darbojas nepilnus septiņus gadus. Šo nozari izvēlējies, jo viņu vienmēr ir saistījis darbs ar cilvēkiem. „Šajā profesijā ir lieliska iespēja katru dienu satikt interesantus, gudrus, kompetentus, viedus cilvēkus, ar kuriem kopā strādāt pie nozīmīgiem vides, attīstības projektiem, un iespēja šādiem cilvēkiem palīdzēt piepildīt sapņus, atrast viņiem jaunas mājās vai visaugstākajā līmenī realizēt viņu īpašumus,” saka Tomass. Pašlaik viņa ikdienas darbs ir saistīts ar uzņēmuma stratēģiskajiem jautājumiem, kā arī ar jauno aģentu apmācību, protams, neizpaliekot arī tiešais darbs ar klientiem, kuri vai nu vēlas nopirkt, vai arī pārdot savus īpašumus.
„Man viena no svarīgākajām lietām ir klientu smaidi pēc darījuma, tikai tad es gūstu pilnu gandarījumu no paveiktā. Lai radītu vēl lielāku pievienoto vērtību un labu rezultātu, katru dienu cenšos domāt, ko vēl es varu izdarīt labāk šim darījumam/klientam, varbūt dažreiz ārpus rāmjiem,” par darba motivāciju saka „Codo Real” komandas kapteinis. Viņš atzīst, ka „konkurss bija lieliska iespēja sevi sapurināt ikdienas steigā un izvēdināt galvu. Tā bija iespēja satikties ar fantastiskiem cilvēkiem, gūt radošo enerģiju un arī apliecināties kā spējīgiem un kompetentiem tirgus profesionāļiem. Un vēl saprast, ka nedrīkst apstāties uz sasniegtā, jāturpina attīstīties, augt un sniegt vēl labāku pakalpojumu”.

Fināla pilna versija: https://www.youtube.com/watch?v=QasuFJt5vhs&t=271s
Fināla īsais video: https://ej.uz/gadaagenti2018_finals
Pusfināla īsais video: https://ej.uz/gadaagenti2018_pusfinals
Foto no pusfināla: https://www.facebook.com/pg/lanida.lv/photos/?tab=album&album_id=958897267611393
Foto no fināla: https://www.facebook.com/pg/lanida.lv/photos/?tab=album&album_id=965885420245911

Papildus informācija:
Irina Sjarki, LANĪDA izpilddirektore
E-pasts: lanida@lanida.lv
Tālr.: 67332034