Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

Uzdod sagatavot risinājumus administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu attīstības jomā

Birokrātijas mazināšana ir viens no LANĪDA dienaskārtības jautājumiem, un par nepieciešamību mazināt šķēršļus un nejēdzības LANĪDA valde diskutējusi gan ar Ekonomikas ministrijas, gan Tieslietu ministrijas atbildīgajiem speciālistiem, kā arī regulāri informē, tiekoties ar atbildīgajām institūcijām. Tāpēc ziņa, ka Ekonomikas ministrijai līdz nākamā gada 1. martam jāsagatavo konkrēti risinājumi, kas atvieglotu administratīvo slogu uzņēmējiem nekustamo īpašumu jomā, ir iepriecinoša.
 

“Administratīvā sloga mazināšanu valsts pārvaldē vienojāmies sākt ar procesu izvērtēšanu nekustamo īpašumu attīstības jomā. Aicinām atbildīgās institūcijas vērtēt procedūras būvniecības nozarē kopumā, saprast, kuras administratīvās prasības traucē uzņēmējiem un iedzīvotājiem, un piedāvāt reāli īstenojamus risinājumus. Tāpat sagaidām, kā plānots ieviest priekšlikumus birokrātijas mazināšanai,” 24. oktobra Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē pauda tās priekšsēdētājs Oļegs Burovs. 

 

Tieši Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti uzdevuši atbildīgajai ministrijai uzdevumu rast risinājumus birokrātijas mazināšanai mūsu nozarē.
 

Komisiju kopsēdē Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Uģis Mitrevics atzīmēja, ka nav pieļaujami ilglaicīgi apgrūtināt sabiedrību un uzņēmējus ar vairākkārtējiem informācijas pieprasījumiem un dokumentiem, kas nepievieno vērtību procesam un gala mērķim. 

“Ir laiks Latvijā ieviest principu, ka valsts un pašvaldības iestādēs darbojamies pēc formulas – vieni dati, vienu reizi!  Nevis dažādas institūcijas dažādos laikos prasa tādus pašus vai līdzīgus datus. Informācija ir jāprasa vienu reizi – vai tā ir valsts vai pašvaldības iestāde, neveidojot sarežģītu birokrātisko slogu, kas prasa lielus cilvēkstundu resursus gan valstij, gan iedzīvotājiem," pauž U. Mitrevics. 

 

Ekonomikas ministrijai risinājumi jāizstrādā sadarbībā ar Valsts kanceleju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Tieslietu ministriju, iesaistot arī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju, Ilgtspējīgas attīstības komisiju un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju, uzņēmējus, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas. Iesaistīto pušu sadarbību uzdots koordinēt Valsts kancelejai, informē Saeimas preses dienests.

 

Jāpiebilst, ka savus priekšlikumus administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu nozarē, to vidū NILLTPFN, tuvākajā laikā apkopos un oficiālo viedokli iesniegs arī LANĪDA.