Pārlekt uz galveno saturu

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

Jaunākās tehnoloģiju tendences nekustamo īpašumu jomā - starptautiskajā forumā „PropTech Riga 2019”

27. septembrī Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA jau otro reizi Rīgā organizēs starptautisku forumu „PropTech Riga 2019”. Pasākumā būs iespēja uzzināt aktuālākās tehnoloģiju tendences nekustamo īpašumu (NĪ) jomā, iepazīties ar labākās prakses piemēriem, kā arī satikt pasaules līmeņa ekspertus un piedalīties diskusijās par to, vai nekustamo īpašumu nozarei ir vajadzīgas pārmaiņas.

PropTech ir jauns, „karsts” virziens nekustamo īpašumu jomā, kura būtība ir NĪ  nozares un tehnoloģiju sasaiste un mijiedarbība nozaru attīstības veicināšanai  (no angļu val.: Prop -property: īpašums un Tech – technologies: tehnoloģijas). Šī tendence pasaulē ir pavisam jauna, un tā sniedz NĪ nozarei sen gaidītus un nepieciešamus tehnoloģiskus risinājumus efektīvākai biznesa organizēšanai.

„Var droši apgalvot, ka Latvija zem PropTech zīmes ir apvienojusi visas trīs Baltijas valstis. Pērn PropTech forumu organizējām pirmo reizi, un pieredzējām ļoti lielu interesi par šo jauno tendenci, kas pārņem pasauli un ienāk arī Baltijā, un tas mudināja to turpināt arī šogad. Forums palīdz savest kopā divas pasaules: nekustamo īpašumu un tehnoloģiju jomas uzņēmējus, lai runātu par aktuālo, iezīmētu jomas, kurās abas nozares var veiksmīgi sadarboties un rast risinājumus sasāpējušām problēmām. Vēlamies, lai Latvijas nekustamo īpašumu uzņēmumi izmantotu jaunākās iespējas, kas ļauj augt straujāk un darboties efektīvāk, bet tehnoloģiju uzņēmumi  – lai radītu nozarei inovatīvus, modernus risinājumus, kas tiktu novērtēti arī globālā mērogā,” saka Irina Sjarki, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA izpilddirektore.

Šogad PropTech Riga forumā uzstāsies eksperti no 14 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Šveices, Beļģijas, Nīderlandes, Krievijas, Spānijas, Somijas un Īrijas, stāstot gan par jaunākajām tendencēm, gan arī ar konkrētiem piemēriem ilustrējot, kā jaunākās tehnoloģijas tiek ieviestas ārvalstu un pašmāju tirgū un konkrētos nekustamo īpašumu segmentos, kā arī daloties savā pozitīvā un negatīvā pieredzē.

Forumā varēs uzzināt, kuras būs „karstākās” PropTech tendences 2020. gadā, kā viedās tehnoloģijas uzlabo dzīvi un kuras ir galvenās prioritātes nekustamo īpašumu tirgum digitālās pārveides ziņā. Tiks rasta atbilde uz jautājumu,  kādēļ inovācijām vajadzētu būt visu nekustamā īpašuma uzņēmumu prioritātei un tiks sniegti piemēri,  kādi ir visnovatoriskākie nekustamā īpašuma produkti un projekti.

Eksperti ar konkrētiem piemēriem parādīs, kā veiksmīgi tiek izmantotas tehnoloģijas (piemēram, veiksmīga Spānijas mājokļu segmenta sadarbība PropTech Spain, kas, apvienojot 322 jaunuzņēmumus, un ir viena no vislielākajām PropTech kopienām kontinentālajā Eiropā), pastāstīs par inovatīvākām tehnoloģijām nekustamā īpašuma tirdzniecībā un attiecībās ar klientiem, dalīsies at savu pieredzi digitalizācijas procesā un pārmaiņu vadībā (kā tas ir noticis vācu kompānijā ar vairāk nekā pusotra gadsimta tradīcijān – Freudenberg).

Tiks runāts par pasaulē pašlaik tik aktuālo pilsētvides attīstību un kā to sekmē jaunās tehnoloģijas; par to, kā tehnoloģijas - lojalitātes mobilās lietojumprogrammas ar navigāciju telpās - pārveido komercīpašumu tirgu; kā arī par galveno biznesa izaugsmes virzītājspēku nekustamo īpašumu jomā - datu pārvaldības tehnoloģiju.

Forumā tiks arī prezentēts jaunākais pētījums, kurā salīdzināta Baltijas valstu nekustamo īpašumu kompāniju atšķirīgā pieeja izmantojot digitālajā mārketinga iespējas, kā arī debatēs par to, vai nekustamo īpašumu nozarei vispār ir nepieciešama turpmāka digitalizācija.

Pērn rudenī organizētais „PropTech Riga 2018” forums izraisīja ļoti lielu interesi. Forums pulcēja ap 300 dalībnieku: nekustamo īpašumu attīstītājus, pārdevējus un šīs jomas uzņēmumus, juristus, finanšu jomas profesionāļus, PropTech nozares jaunuzņēmumus, tehnoloģiju ekspertus un IT uzņēmumus – visi, kuriem ir interese par karstākajām tehnoloģiju tendencēm, un kuri vēlējās piedalīties šajās pārmaiņās. Arī šogad foruma darba valoda ir angļu, bet būs nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

„PropTech ir ceļa sākumā. Ja ieskatīsieties, redzēsiet, kas drīzumā notiks. Ļaujiet vaļu inovāciju spēkam nekustamo īpašumu nozarē, savādāk tas nāks pats savu ceļu!” – tā uzskata pasaules līmeņa PropTech eksperti, un aicina būt pirmajiem, kas iepazīst PropTech tendences un sāk tās pielietot ikdienas darbā!

Vairāk informācijas par  PropTech Riga – proptechriga.lv.

Papildu informācija:
Anita Ozoliņa, projektu vadītāja
E-pasts: lanida@lanida.lv
Tālr.: 29742721, 67332034