Skip to main content

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

Maijā norisināsies nekustamo īpašumu tirgus profesionāļu konference “Nekustamo īpašumu nozare nākotnes telpā

Lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem nozarē, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA), nekustamo īpašumu sludinājumu portāls City24.lv un banka Citadele  26. maijā organizē nekustamo īpašumu tirgus profesionāļu konferenci, kas norisināsies Rīgā, konferenču centrā Citadele, Republikas laukumā 2A.  

Konferencē plānots diskutēt par ekonomisko situāciju un aktuālajām prognozēm, nekustamā īpašuma un komercobjektu tirgus situāciju, kā arī digitalizācijas ietekmi uz nekustamā īpašuma nozari.

Aizvadītais gads un rudens/ziemas sezona bija neziņas pilns. Ir virkne atziņu gan par ekonomikas attīstību kopumā, gan nekustamā īpašuma nozari. Ir aktualitātes, kas jādiskutē un jāvirza dienaskārtībā, un par to arī būs šī konference– kas notiek un kurp virzās mūsu nozare, ” saka LANĪDA valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Apkures sezona, Euribor pieaugums, kā arī inflācija ir mainījusi iedzīvotāju uzskatus par īpašuma iegādi un jau esošā pārvaldīšanu. Līdz gaidāmajai ziemai dažāda veida mājokļa uzlabošanas pasākumus plāno veikt teju piektā daļa jeb 17 % iedzīvotāju, tāpat daļa vēlētos esošo mājokli nomainīt pret ekonomiskāku. Par to, kādas ir iedzīvotāju iespējas, šķēršļi un kā digitalizācija atvieglo nekustamā īpašuma iegādi, stāstīsim un diskutēsim konferencē,” uzsver Jānis Mūrnieks, Citadeles Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Neskatoties uz Euribor likmju kāpumu un citiem faktoriem, kuri būtiski ietekmējuši nekustamā īpašuma tirgu un cilvēku spēju iegādāties mājokļus, esam novērojuši, ka interese par īpašumu iegādi ir stabila. Redzamākā atšķirība ir tā, ka lēmums par īpašuma iegādi pircēja pusē šobrīd tiek pieņemts pārdomātāk un piesardzīgāk nekā agrāk. Attīstoties dažādām digitālajām tehnoloģijām un risinājumiem, prognozējams, ka cilvēkiem sev piemērota īpašuma atrašanas, izpētes un iegādes iespējas uzņems jaunus apgriezienus, padarot šos procesus krietni ērtākus, ātrākus un pieejamākus. Par to, kā tieši notiks šīs pārmaiņas, būs interesanti diskutēt gaidāmajā konferencē”, pārdomās dalās Maksis Karlins, sludinājumu portāla “City24.lv” vadītājs.

Iepriekšējā LANĪDA organizētā konference notika 2022. gada decembrī.

Papildu informācija:
Sandra Rasnača
LANĪDA izpilddirektore
Mob. tel.: 22535583