Skip to main content

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

„Gada aģenti 2019”: kā kļūt par to, kam pieder klienta beznosacījuma uzticība

Būt nekustamo īpašumu aģentam – tas ir darbs, kad esi klāt cilvēka dzīves vienā no svarīgākajiem brīžiem - kad viņš izvēlas savu mājokli. „Mēs dodam cilvēkiem iespēju uzlabot viņu dzīvi, tādā veidā arī pasauli veidojot kaut nedaudz labāku” - tā par savu darbu stāsta gada labākie nekustamo īpašumu aģenti – konkursa „Gada aģenti 2019” uzvarētāji.

Ja pārdošana ir sirdslieta, „zelts” – garantēts!

Šogad uzvarētāja titulu sīvā cīņā ieguva  uzņēmuma Tribus Realty komanda (Igors Trošins, Oskars Trošins un Artūrs Laļins). Uzvarētājkomandas kapteinis, kurš sevi dēvē par vecāko aģentu - Igors Trošins, pirms 5 gadiem, 2014. gadā kopā ar brāļiem Egīlu un Oskaru dibināja uzņēmumu Tribus Realty.  Šodien uzņēmumā darbojas aptuveni 10 cilvēku, kas, Igora vārdiem sakot, esot vidēja izmēra nekustamā īpašuma uzņēmums, kas raksturīgi Latvijai. „Pašlaik šāds cilvēku skaits ir optimāls, ņemot vērā mūsu specializāciju darbā ar dzīvokļu īpašumiem otrreizējā tirgū. Šajā jomā jūtamies ļoti ērti. Šobrīd esam iesākuši sarunas par sadarbību ar attīstītājiem un apzinām iespējas pircējiem piedāvāt dzīvokļus jaunajos projektos otrreizējā tirgū,” stāsta Igors Trošins. „Viena no prioritātēm, domājot par nākotni: atrast labus partnerus komercsektorā, kā arī dabūt labu speciālistu šajā segmentā. Vai ikdienā brāļiem kopā strādāt ir viegli? Protams, mums viedokļi mēdz atšķirties, tomēr mēs daudz nestrīdamies, un kaut kā mākam kopā pieņemt lēmumus, uzticoties viens otram. Ir, kas pieņem lēmumus, un ir kāds, kas dara. Tādā ziņā kopā strādāt nav problēmu, varbūt brīžam ir psiholoģiski grūti būt teju visu laiku kopā, bet tomēr, ģimenes locekļiem kopā strādājot, plusu ir vairāk nekā mīnusu,” atzīst Igors.

Kas piesaista nekustamā īpašuma jomā? „Īpašums ir pirmās nepieciešamības prece, jo mums katram vajag mājokli: privātīpašumā vai īrētu. Tirgus ir plašs, ir daudz virzienu, kuros attīstīties. Nekustamais īpašums – pastāvīgais lielums, vienmēr bija, ir un paliks, neraugoties uz to, ka mūsdienās daudz kas mainās, kaut kas izzūd un kaut kas nāk vecā vietā. Saista arī darbs ar cilvēkiem un pārdošana. Šī ir mana joma, kas vienmēr bijusi tuva, un, ja man nebūtu jāpārdod, manis te nebūtu,” saka Trošins.

Komanda šajā konkursā piedalījās pirmo reizi, un uzreiz – uzvara. „Iegūt zeltu līdzējusi komandas dalībnieku uzkrātā pieredze un profesionālās iemaņas. Mēs uzvarējām, jo mūsos ir pārliecinātība par sevi, savām spējām. Atbildot uz konkursa jautājumiem, daudz nestrīdējāmies, uzticējāmies viens otra lēmumiem. Mūs saista šī nozare, tāpēc mēs katru dienu cenšamies apgūt, uzzināt, iemācīties daudz jauna, un, galvenais – lai tas paliek atmiņā. Mēs uz darbu neejam katru dienu tāpēc, ka tas mums ir vajadzīgs, bet gan tāpēc, ka mums tas patīk. Šādi konkursi ir nepieciešami, jo nozares pārstāvji tādējādi var sevi izpaust, tā tiek noturēts un audzēts entuziasms nozarē, un virza to tikai uz izaugsmi.” uzskata Tribus Realty kapteinis.

Tribus Realty
Tribus Realty komanda

Apliecinājums profesionalitātei un zinībām

Elitestate komanda (Arvis Deksnis, Ginta Vīksniņa un Jānis Rupainis) konkursā „Gada aģenti 2019” izcīnīja 2. vietu, bet komandas kapteinis Arvis Deksnis tika atzīts par labāko kapteini.
Arvis Deksnis ir uzņēmuma Elitestate valdes loceklis, vada ikdienas darbu uzņēmumā, un, kā pats saka: „uz pusslodzi pieslēdzos darbā kā aģents”. Kopā ar Gintu Vīksniņu un Jāni Rupaini, kas uzkrājuši pieredzi NĪ jomā attiecīgi 10 un 6 gadu garumā, strādā uzņēmumā kopš tā dibināšanas 2014. gadā.  

Elitestate uzņēmuma nosaukumā ietvertas divas domas: estate (īpašums no angļu val.-red.) norāda uz jomu, kurā uzņēmums strādā, bet „elite” nozīmē, ka katrs klients esot īpašs, un šāda - izredzēta, elites vieta katram cilvēkam ir sava, neatkarīgi no īpašuma cenas. „Šim cilvēkam tai brīdī tā vieta ir vissvarīgākā, visvērtīgākā – tā ir viņa elite. Mēs, saprotot klientu un zinot viņa vēlmes, palīdzam atrast viņa elites īpašumu,” paskaidro Arvis.

Arvja pieredze NĪ jomā mērāma gandrīz 20 gadu garumā. Viss iesācies 90.gados ar mežu iepirkšanu. „Tad es sāku privatizēt zemes, kas bija par sertifikātiem, tad pirku papildus īpašumus, bet pienāca krīze, viss sagruva un es visu zaudēju, tāpēc sāku strādāt kā nekustamo īpašumu aģents. Man šajā jomā patīk divas lietas: pirmkārt, tev nav „griestu”. Ja cilvēks strādā un saņem „cieto” algu, tad katru mēnesi tas saņems vienu un to pašu summu. Bet te vienā minūtē var izšķirties vairāku tūkstošu eiro liktenis. Ir pēc kā tiekties, un, jo profesionālāk tu strādā, jo vairāk iespēju rodas.

Otrs, kas man patīk, ir tas, ka mums ir iespēja piedalīties cilvēku dzīves svarīgākā brīdī: kad tas izvēlas īpašumu. Jautājums ir par to, cik profesionāli un godprātīgi to darām, un kā mēs ar cilvēkiem komunicējam. Ja pozitīvi un ar cieņu, tad tavi klienti šīs emocijas nesīs tālāk, pasaulē. Tāpēc mums ir iespēja padarīt arī pasauli pozitīvāku, labāku,” uzskata Arvis.

Elitestate konkursā  „Gada aģenti” piedalās otro gadu; pērn komanda šajā pašā sastāvā tikusi finālā, bet palikusi aiz spēcīgāko komandu trijnieka. Šogad iegūt otro vietu Elitestate komandai palīdzējusi pieredze, domā Arvis. „Mēs ikdienā saskaramies ar šo jomu, daudzas atbildes uz jautājumiem ir zināmas no dzīves. Pērn konkursa uzdevumu ietvaros mums rakstīja un zvanīja „slepenais klients”, tā pārbaudot mūsu profesionālās iezīmes, šogad rezultātu izšķīra atbildes uz jautājumiem: vai nu tu zini vai nē. Konkurss „Gada aģenti” liek pārvarēt savu nedrošību, bailes, tā ir arī iziešana no savas komforta zonas. „Tas viss mums ir vajadzīgs profesionālai izaugsmei. Ir svarīgi zināt, ka blakus ir citi nozares profesionāļi - mūsu amata „brāļi un māsas”, kas stiprina draudzību. Jo esam draudzīgāki un vērsti uz sadarbību, jo mēs vairāk varam palīdzēt klientiem,” uzskata labākais gada kapteinis.

Elitestate
Elitestate komanda

Arī viens ir karotājs!

Pirmo reizi asociācijas LANĪDA organizētā „Gada aģenti ” konkursā piedalījās komanda, kurā apvienojās individuālie nekustamo īpašumu aģenti, kas ikdienas dzīvē nozarē darbojas individuāli. Komanda tās kapteines Vinetas Pčelinas vadībā, kurā bija individuālie aģenti Edgars Švecs un Jānis Puļčs - konkursa finālā tika pie „bronzas” – izcīnīja 3.vietu.

Vineta Pčelina stāsta, ka viņas konkursa komandā bija aģenti, kas pārstāv katrs savu firmu: Vineta kopš 2008.gada ir pašnodarbināta, sertificēta nekustamo īpašumu aģente, Edgars Švecs kā aģents pārstāv SIA Riga Home Solutions, bet Jānis Puļčs - SIA InSign. “Sastrādāties komandā mums bija ļoti viegli. Mēs iepriekš esam kā kolēģi strādājuši vienā komandā, zinājām viens otra stiprās puses un viens otru labi papildinājām. Tas, ka bijām tik dažādi, liekot lietā katra pieredzi atbildot uz dažādajiem jautājumiem, kad katrs varēja parādīt savas zināšanas, bija tas, kas sniedza labu rezultātu,” domā komandas kapteine.

Piedalīšanās konkursā dod ticību saviem spēkiem un spējām, ir iespēja satikt nozares profesionāļus, pārbaudīt savas zināšanas, katrreiz ko jaunu iemācīties. Kopumā tā ir ļoti laba ideja, uzskata Vineta.

Vai „viens ir karotājs” jeb tomēr labāk ir strādāt lielā komandā? „Esmu ieguvusi pieredzi strādājot vairākās veiksmīgās nekustamo īpašumu firmās, bet ir 21.gadsimts un ir izmaiņas arī šajā nozarē. Iespējas, ko sniedz LANĪDA, sludinājumu portāli kā City24.lv un pašas iegūtā pieredze dod bāzi darbam. Katram no mums ir savi sadarbības partneri - juristi, notāri, bankas u.c., un tā kā esam sertificēti aģenti, esam atvērti sadarbībai arī ar citiem aģentiem. Nav obligāti jāstrādā lielā komandā, lai rezultāts būtu veiksmīgs. Šobrīd jūtos pietiekoši spēcīga savā profesionalitātē, lai varētu turpināt strādāt individuāli, nezaudējot kvalitāti,” saka Vineta.

Ar ko īpašs ir darbs nekustamo īpašumu nozarē? „Prieku un gandarījumu dod tas, ja mēs ar savu darbu un zināšanām varam palīdzēt citiem atrast sev Mājas vai, citos gadījumos, veiksmīgi realizēt jau piederošo īpašumu, lai viņi varētu iegūto naudu investēt citos projektos vai iegādāties sev vēl labāku mājokli. Tādā veidā mēs savā ziņā palīdzam uzlabot cilvēkiem dzīvi. Vismaz man tas ir iemesls un stimuls, kas palīdz darboties un pilnveidoties,” saka viņa.

Individualie agenti
Individuālo aģentu komanda

Bankas Citadele pārstāve Anna Fišere – Kaļķe, atzīmēja: "Bijām ļoti priecīgi par lielisko iespēju savās telpās pirmo reizi uzņemt nekustamo īpašumu sfēras pārstāvjus. Neskatoties uz stipro konkurences un sacensības garu, konkursa diena tika aizvadīta pozitīvā, atvērtā un patiesi draudzīgā atmosfērā. Esam pārliecināti, ka kopējie mērķi un vienots skats nākotnē mums visiem palīdzēs noturēt un stiprināt ilgtermiņa sadarbību."

16. maijā konferenču centrā Citadele norisinājās konkursa „Gada aģenti 2019” fināls, kurā no kopumā 13 komandām konkursa finālā tika un par labāko nekustamo īpašumu aģentu godu sacentās sešas kompānijas: Elitestate, Vestabalt, Tribus Realty, Latio, Codo Real un individuālo aģentu komanda. Šogad uzvarētāju titulu sīvā cīņā ieguva  kompānija Tribus Realty, savukārt par labāko kapteini tika atzīts Arvis Deksnis no Elitestate komandas. Konkursu LANĪDA un City24.lv organizēja  ar konkursa lieldraugu banku Citadele un zvērinātu advokātu biroju Eversheds Sutherland Bitāns atbalstu. Konkursa mērķis ir izcelt labākos nekustamo īpašumu aģentus, kā arī parādīt to pievienoto vērtību, ko aģenti ar saviem pakalpojumiem var sniegt klientiem, kļūstot par speciālistiem, kuriem uzticēties.

Papildus informācija:
Anita Ozoliņa,
E-pasts: lanida@lanida.lv
Tālr.: 29742721, 67332034