Skip to main content

elanida

Home
Mail
Home
Mail

elanida

IMMOSTATE: Jaunākās tendences Rīgas tālā centra mājokļu tirgū: klienti pieprasa kompaktus dzīvokļus, bet projektu attīstītāji renovē namus un rada pievilcīgu vidi

Rīgas tālā centra mājokļu tirgū izdalāmas divas spilgtas tendences: šobrīd klienti pieprasa pārdomātus, kompaktus 2 un 3 istabu dzīvokļus, kuru platība nepārsniedz 70 m² un kas nemaksā dārgāk par 130 tūkst. eiro; nekustamo īpašumu projektu attīstītāji apgūst galvaspilsētas centra degradētās vietas, renovē dzīvokļu namus, radot pievilcīgu vidi.

To novērojusi Aija Staļūne, IMMOSTATE nekustamā īpašuma speciāliste, piebilstot, ka ar t.s. Rīgas tālo centru tiekot izprasts tas īpašumu tirgus, kas atrodas ārpus ekskluzīvā jeb t.s. klusā centra un Vecrīgas.

Analizējot situāciju mājokļu tirgū, A. Staļūne saka: „Šobrīd aktīvākie tirgus dalībnieki ir jaunās ģimenes un viena cilvēka mājsaimniecības, un tas neattiecas tikai uz apskatīto nekustamā īpašuma tirgus teritoriju – Rīgas tālo centru, bet gan arī kopumā - tirgū. Klienti dod priekšroku pārdomātiem, kompaktiem mājokļiem labās vietās, kur ir laba infrasruktūra, tuvumā - izglītības iestādes, zaļa vide utt., turklāt mājokļa kvalitāte ir ļoti nozīmīga.”

Speciāliste ievērojusi, ka Rīgas tālajā centrā klienti šobrīd meklē kompaktus: 2 un 3 istabu dzīvokļus, kuru platība nepārsniedz 70 m², cenu kategorijā līdz 130 000 EUR. Lielu interesi raisa jaunie projekti. Liels pieprasījums ir pēc dzīvokļiem ar divām guļamistabām, un arvien vairāk pieaug interese par 3 un 4 istabu dzīvokļiem, ko pieprasa ģimenes, bet šāds – kvalitatīvs - piedāvājums Rīgā tālajā centrā ir ļoti mazs. Kā labu piemēru var minēt jaunu projektu Vēžu ielā 14, kur attīstītāji pielāgojās tirgus pieprasījumam un izveidoja pilnībā pabeigtus 4 un 5 istabu dzīvokļus. Būtisks, ietekmējošs faktors par labu jaunā mājokļa izvēlei ir, ja namā ir autonoma gāzes apkure, lifts, kā arī ir pieejama auto stāvvieta.

Atbildot uz klientu pieprasījumu un vēlmēm, mainās arī Rīgas tālā centra mājokļu tirgus.
„Šobrīd Rīgas tālā centra piedāvājums ir ļoti mainījies. Attīstītāji pērk namus, tos renovē vai arī attīsta jaunus projektus. Tāpat tiek apgūtas degradētas vietas, un tās pārtop par ļoti pievilcīgu vidi ar vilinošu piedāvājumu vietējam klientam,” atzīst IMMOSTATE speciāliste, piebilstot, ka, piemēram, šī brīža interesantākie projekti Rīgas tālajā centrā ir Matīsa ielā 52Krāsotāju ielā 11, Silmaču ielā 7, Vēžu ielā 14. Vēl viens labs piemērs ir nams Miera ielā 105, kur ēkas atjaunošanas 1. kārtā jau tika izpārdoti 95% dzīvokļu.

Aija Staļūne, analizējot Rīgas tālā centra piedāvājumu, pauž uzskatu: „Pašlaik šīs teritorijas nekustamo īpašumu tirgū izvēle ir pietiekama: gan jauno dzīvokļu, gan arī šobrīd celtniecības stadijā esošo dzīvokļu piedāvājums. Pārsvarā tiek piedāvāti nelieli, kompakti 1 istabas vai 2 istabu dzīvokļi, kurus iespējams arī apvienot pēc klientu pieprasījuma. Šobrīd klientiem ir diezgan plašas izvēles iespējas.”

Savukārt, runājot par īres tirgu, speciāliste komentē, ka pašlaik īres maksa par kvalitatīviem mājokļiem Rīgas mikrorajonos un tālajā centrā ir pietuvojušās ekskluzīvā centra un Vecrīgas dzīvokļu īres cenām. Īres tirgu šobrīd papildus, nozīmīgi, aktivizēt palīdz arī jaunā mācību gada sākums un studentu, t.sk., ārvalstu, iebraukšana Rīgā. Tas, protams, ietekmē arī cenas, un, piemēram, īres cenas Rīgas aktīvajā un tālajā centrā atkarībā no dzīvokļa platības un kvalitātes svārstās no 350 EUR/mēnesī līdz 650 EUR/mēnesī, kam vēl jāpieskaita ikmēneša komunālie maksājumi, zina teikt A. Staļūne.

„Kamēr vietējais klients turpinās diktēt toni un Rīgas tālā centra mājokļu tirgus būs pievilcīgs, tas liks attīstītājiem arī turpmāk realizēt dzīvojamo māju projektus. Tas arī priecē, jo šajā Rīgas teritorijā ir daudz skaistu, simtgadīgu namu, kas nepelnīti bija palikuši novārtā, bet pieprasījuma ietekmē ne tikai tiks pie atjaunota skata, bet arī atradīs jaunus īpašniekus,” saka Aija Staļūne, IMMOSTATE nekustamā īpašuma speciāliste.

Papildu informācijai:
Zane Borisēviča
IMMOSTATE
Mārketinga direktore
tel. +371 26415610, +371 67224645
immostate.lv