Skip to main content
Home
Mail
Home
Mail

„Nekustamo īpašumu konsultāciju maratons” pierādīja profesionāļu nepieciešamību īpašuma darījumos

08.09.2018. Aģentu dienas Spicē

„Nekustamo īpašumu konsultāciju maratons”, kas tradicionāli visas dienas garumā notiek tirdzniecības centrā Spice, kārtējo reizi aktualizējis jautājumu par pieredzējuša nekustamo īpašumu (NĪ) speciālista nepieciešamību īpašumu darījumu kārtošanā, jo klientiem, kas vērsās pie NĪ aģentiem pēc bezmaksas konsultācijām, bija ļoti dažādi jautājumi, un tos atrisināt var tikai zinošs eksperts.

Cilvēku lielā interese par tirdzniecības centrā Spice notikušo konsultāciju maratonu apliecinājusi to, ka mūsu valsts tautsaimniecības pozitīvās attīstības ietekmē NĪ tirgus ir kļuvis ļoti aktīvs, un daudzus interesē NĪ darījumi: pirkt vai pārdot, ieguldīt naudu īpašumos kā investīciju atdeves instrumentos.

Šis bija jau trešais gads, kopš Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA un tās partneris – Luminor pavasarī un rudenī, visas dienas garumā tirdzniecības centrā Spice sniedz bezmaksas konsultācijas nekustamo īpašumu un finanšu jomas jautājumos. Asociācija LANĪDA cenšas nodrošināt sabiedrību ar patiesu, operatīvu un noderīgu informāciju, vienlaikus parādot  sertificēta NĪ aģenta nepieciešamību veiksmīga un droša īpašumu darījuma norisē.

Normunds Rudzītis, Luminor Privātpersonu apkalpošanas vadītājs: “Priecājamies redzēt, ka Klientu konsultāciju maratons kļūst aktuālāks arvien vairāk interesentiem. Klientiem, galvenokārt, ir aktuāli jautājumi saistībā ar nekustamā īpašuma būvniecību, iegādi, finansēšanu. Lielu uzmanību klienti veltīja arī Altum atbalsta programmai jaunajiem speciālistiem. Esam gandarīti, ka varējām dalīties ar savu pieredzi un palīdzēt klientiem noskaidrot viņus interesējošus jautājumus.”

Edgars Švecs, Riga home solutions vadītājs, kurš šādā projektā piedalās regulāri, informēja, ka iepriekšējais maratons noslēdzās ar konkrētiem darījumiem un tas sniedz gandarījumu, jo „apliecina, ka varam klientiem palīdzēt ne tikai ar padomu, bet arī, kārtojot un pabeidzot darījumus”.

Šoreiz viņš ir novērojis lielu cilvēku aktivitāti, un profesionāļa palīdzība bijusi nepieciešama dažādos jautājumos. „Protams, tradicionāli daudz jautājumu bija par īpašumu pirkšanu un pārdošanu. Tas apliecina, ka NĪ tirgus ir kļuvis ļoti aktīvs un arī „veselīgs”. Daudzi klienti bija lasījuši presē par iespējamo krīzi tirgū, tādēļ sniedzām skaidrojumu, ka vismaz tuvākajā laikā nav nekāda pamata runāt par iespējamu krīzi. Pēc konsultāciju saņemšanas varēja redzēt, ka cilvēki bija ļoti apmierināti un pozitīvi noskaņoti. Tas apliecina, ka īpašuma darījumos ir nepieciešams kvalitatīvs padoms un profesionāļa palīdzība, kas palīdz klientam procesā no A līdz Z: gan izskaidrojot nianses, atrodot īsto piedāvājumu utt. Paldies LANĪDA, ka tiek rīkots šāds pasākums, kas ne tikai ļauj bez maksas iegūt padomus, bet vienlaikus arī ceļ profesijas prestiža latiņu. Ar katru gadu jūtams, ka cilvēki ir informēti par šādu pasākumu, nāk uz to sagatavojušies, ar konkrētiem jautājumiem. Šādas konsultācijas dod iespēju satikties klientam ar NĪ aģentiem mazāk formālā gaisotnē, un iedrošina izmantot iespēju, jo ikdienā klients varbūt nokautrētos pieteikties konsultācijai, un neatnāktu, nepajautātu, un tā sev aktuālu jautājumu atstātu bez virzības,” pēc konsultāciju maratona atzina E. Švecs.

Janeta Linkuna, Latio nekustamo īpašumu aģente, atzina, ka pie viņas pēc padoma vērsās cilvēki ar dažādiem jautājumiem. „Tie bija gan konkrētu darījumu jautājumi, piemēram, par juridiskām niansēm kopīpašuma lietās, gan arī bija, piemēram, situācija, kurā ikvienam aģentam būtu izaicinājums palīdzēt klientam realizēt darījumu ar banku kredīta palīdzību, proti, klients ar sliktu kredītvēsturi meklēja iespējas lēti iegādāties īpašumu,” teica viņa. Cilvēkus interesējis pirkt un pārdot īpašumus galvenokārt Rīgas un tuvējās pierīgas robežās, bet šoreiz bija arī interese par īpašumu Vidzemē.

Kārlis Knēziņš, RBA realty vadītājs, kurš konsultāciju maratonā piedalās otro reizi, pie sava konsultanta galdiņa novēroja, ka 50% interesentu vēlējušies iegādāties īpašumu (gan dzīvokļus, gan privātmājas) galvenokārt Rīgā, bet otra puse interesējās, kā sakārtot īpašumu jautājumus: bijis klients, kas vēlējās sadalīt īpašumu ar bijušo laulāto, citam bija jautājums par īres nama pārdošanu un kas šādos gadījumos būtu jādara utt. Speciālists atzina, ka aktivitāte bijusi gana liela, un pēc šīm konsultācijām jau strādājot ar konkrēta darījuma noslēgšanu.

Daniels Rapoports, Realat padomdevējs investīciju jautājumos, konsultāciju maratonā piedalījās pirmo reizi, un viens no padomiem, ko viņš sniedza, bija tieši saistīts ar investīciju jautājumiem: kāds interesents vēlējies ieguldīt brīvos līdzekļus īpašumā Rīgā, Daugavas kreisā krasā tieši ar mērķi gūt peļņu nākotnē. „Šādi pasākumi ir jāorganizē arī turpmāk, tā ir ļoti laba ideja! Uzņēmumiem jādomā, kā labāk sevi prezentēt, ļoti labs piemērs bija R.Evolution City, kas uzskatāmi prezentēja savu piedāvājumu un tas cilvēkiem uzreiz „iekrita acīs”, viņi nāca klāt, interesējās,” atzina viņš.

Kristīne Dakule, Baltic States ģenerāldirektore, konsultāciju maratonā piedalās kopš tā pirmsākumiem. Šoruden viņa novērojusi: tie cilvēki, kas nāca pēc padoma rīta pusē, bija sagatavojuši konkrētus jautājumus un braukuši speciāli pēc padoma, savukārt dienas otrā pusē vairāk bijis interesentu, kas vēlējušies izzināt kopējo situāciju NĪ tirgū un lūkojās pēc vispārīga piedāvājuma, ko vēlāk sīkāk izpētīt.

„Interesanti bija novērot cilvēku reakciju. Sākumā pienāk varbūt ar mazliet skeptisku attieksmi, sak', ko tad es te varu uzzināt, savukārt pēc konsultācijas aiziet priecīgi un saka paldies par vērtīgu padomu un to, ka ir šāda iespēja: iegūt konsultāciju bez maksas,” saka viņa. Šoreiz pie K. Dakules vairāk konsultējušies tie, kas vēlas īpašumu pārdot, bijuši arī konkrēti jautājumi, piemēram, kāds bija iecerējis transformēt lauksaimniecības zemi uz apbūves funkciju, bet kopā ar klientu izpētot robežplānus u.c. dokumentus, izrādījies, ka diemžēl to nevarēs izdarīt, jo īpašumam ir apgrūtinājumi. „Saņemot konsultāciju no profesionāļa, cilvēks ietaupīja savu laiku un papildus izdevumus, tā apliecinot, cik nepieciešams īpašumu darījumos ir speciālista padoms un zināšanas.

Šīs konsultācijas kārtējoreizi aktualizēja jautājumu par to, cik plašas zināšanas un bagātīga pieredze nepieciešama NĪ aģentam, jo ir jāpārzina ļoti plašs informācijas kopums un daudzas jomas: juridiskās nianses, arī banku politika. Tas nozīmē, ka mūsdienās aģentam ir jābūt ļoti vispusīgam, ar labām, padziļinātām zināšanām,” atzina K. Dakule.

Asociācija turpinās organizēt tradicionālās NĪ aģentu konsultāciju dienas arī turpmāk, jo cilvēku lielā interese un aktīvs NĪ tirgus pieprasa vispusīgu, objektīvu un kvalitatīvu informāciju, norādīja LANĪDA izpilddirektore Irina Sjarki.

Papildus informācija:
Irina Sjarki,
LANĪDA izpilddirektore
E-pasts: lanida@lanida.lv

Tālr.: 67332034