Pierakstīties šai RSS barotnei

LANĪDA Profesionāļu klubs apsprieda būvniecības rakstura jautājumus, kas var būt noderīgi nekustamā īpašuma aģentiem viņu darbā

  • Publicēts Ziņas

Ikmēneša Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA Profesionāļu kluba tikšanās notika starptautiskās būvniecības, remonta un interjera izstādes „Māja. Dzīvoklis 2017” laikā, kurā ar savu stendu piedalījās arī LANĪDA. Tikšanās laikā bija iespējams uzzināt noderīgus padomus būvniecības jomā, kas ņemami vērā, nekustamo īpašumu (NĪ) aģentu darbā, tai skaitā – kādi riski slēpjas nelikumīgi uzbūvētos īpašumos, kas palielina vai arī pazemina īpašumu vērtību, kā arī par būvniecības finansēšanu.

Lasīt vairāk...

Unikāla iespēja: pirmo reizi Baltijas valstīs var iegādāties penthausu par bitcoin

  • Publicēts Ziņas

Premium segmenta nekustamo īpašumu uzņēmums „Baltic Sotheby`s International Realty” pirmais Baltijas valstīs piedāvā iespēju iegādāties augstvērtīgu nekustamo īpašumu, maksājot par to ar virtuālo jeb kriptovalūtu: par 399 bitcoin (BTC) var kļūt par īpašnieku augšstāva apartamentam jeb penthausam Jūrmalā, Dzintaros esošajā projektā „Park Residences”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Aktivitāte rūpnieciski-industriālo platību tirgū mērena, strauju izaugsmi neprognozē

  • Publicēts Prese

Rūpnieciski-industriālo platību (noliktavas, rūpnīcu objekti un industriālie parki) nekustamo īpašumu (NĪ) tirgū attīstība pēdējo gadu laikā gājusi roku rokā ar tautsaimniecības izaugsmi. Nozare atzīst: nav jēgas attīstīt ražošanas kompleksus, ja valstī tautsaimniecība ir atstāta novārtā un neattīstītās ražošana, kā arī netiek pienācīgi piesaistītas ārvalstu investīcijas un ārvalstu lielražotāji lielai un apjomīgai ražošanai.

Tādēļ šī segmenta attīstība tiek raksturota kā mērena jeb kā nozares pārstāvji saka: desmit ballu skalā – „uz seši”, un arī tuvākajā laikā šajā NĪ segmentā netiek prognozēta strauja izaugsme.

Lasīt vairāk...

LANĪDA nekustamo īpašumu profesionāļu klubā liela interese par to, kā izsargāties no krāpšanas gadījumiem

  • Publicēts Prese

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) profesionāļu kluba ikmēneša tikšanās bija plaši apmeklēta: tika pulcēta pilna semināra zāle ar LANĪDA biedriem, kuri bija ieradušies uzklausīt ekspertu – Zvērinātu advokātu biroja Vilgerts pārstāvju - lekciju par to, kā izsargāties no krāpšanas gadījumiem.

Lasīt vairāk...

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

  • Publicēts Prese

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši,  ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā, tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt. Nekustamo īpašumu uzņēmuma „IMMOSTATE” pārdošanas nodaļas vadītājs Aigars Strods dalās ar pieciem vērtīgiem ieteikumiem, ko ņemt vērā, lai īpašumu realizētu sekmīgi un ātri. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Balsts: Ievērojami zemais piedāvājuma līmenis “spiež” cenas augšā

2017. gadā cenas palielinājušās ievērojami zemā piedāvājuma līmeņa dēļ. Šo pieaugumu, galvenokārt, veicina kvalitatīvā piedāvājuma trūkums. Septembrī piedāvājumu skaits samazinājās gandrīz visos lielākajos Rīgas mikrorajonos - visbūtiskāk Iļģuciemā (-11,2%). 

Tirgū šobrīd nepietiek tirgus stāvoklim atbilstošu sekundārā tirgus piedāvājumu par cenu 35 000  -60 000 EUR. Kā viens no būtiskajiem faktoriem, kas ietekmē piedāvājumu, ir lēnais temps jauno projektu būvniecībā. Nekustamo īpašumu tirgus nespēj apmierināt klientu kategoriju, kuri gaida jauno dzīvokļu piedāvājumu un nevēlas dzīvot sērijveida ēkās. Šī situācija un augošais pieprasījums veicina strauju cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu segmentā.

“Sērijveida dzīvokļu vidējā cena kopš gada sākuma palielinājusies par 6,2%. Pirmajos trīs ceturkšņos visstraujākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējas cenas pieaugums novērots dzīvokļiem Bolderājā (+11,4%), taču vislēnāk dzīvokļu cenas pieauga Teikā (+ 3,4 %). Šobrīd lielākajā tirgus daļā dominē vietējais patērētājs, kas ir pozitīvs un prognozējums signāls ilgtermiņa tirgus attīstībai. To neapšaubāmi veicinātu arī stabila ekonomiskā, politiskā un demogrāfiskā situācija, taču dotajā brīdī tā neattīstās pietiekamā līmenī”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

2017. gada septembrī sērijveida dzīvokļu vidējās cenas rādītājs sasniedzis 765 EUR/m2. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas ir Teikas rajonā – 895 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 540 EUR/m2.Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums nav novērots, savukārt, minimāls pieaugums 0,06 – 1,02% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. BALSTS indekss pieaudzis par 1 punktu – 178 punkti.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir saglabājusies nemainīga. Pircēji galvenokārt interesējas par mūsdienīgām kvalitatīvām savrupmājām vietās ar labu un sakārtotu apkārtējo infrastruktūru, taču šāds piedāvājums par tirgus situācijai atbilstošu cenu ir ierobežots. Pieprasītākās ir mājas platībā līdz 200-250 kvadrātmetriem ar 1000-1200 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu.

2017. gada septembrī biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 10-15 EUR/m2 mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-20 EUR/m2 mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu 5 - 10 EUR/m2. Iepriekš minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas. 

Plašāku informāciju iegūsiet:
BALSTS, Lāčplēša iela 41,
Tālr.: + 371 67076191
Fax: + 371 67076199
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ,
www.balsts.lv

Lasīt vairāk...