Nekustamā īpašuma klasifikācija

Nekustamā īpašuma vienotās klasifikācijas darba grupas ideja

Nekustamo īpašumu tirgū nereti ir raksturīgas situācijas, kad klientam viens komercobjekts tiek pozicionēts atšķirīgi. Šādas nekustamo īpašumu aģentu uzskatu diferences iemesls ir viņu subjektīvie priekšstati par komercīpašumu klasifikāciju, kā arī vispārpieņemta klasifikatora trūkums, kas mazina nozares prestižu.

Lai novērstu viedokļu atšķirības un izstrādātu jomai saistošu komercīpašumu klasifikatoru, tika nolemts izveidot darba grupu, kurā iesaistīti eksperti no Latvijas vadošo nekustamo īpašumu uzņēmumiem un ar nozari saistītām iestādēm: ARCO REAL ESTATE, CBRE, COLLIERS, ICSC Baltijas komiteja, LATIO, NEWSEC, OBER-HAUS, Rīgas pilsētas arhitekta birojs un Valsts zemes dienests; savu atbalstu izteica arī BALSTS, DTZ, KIVI un NAI BALTIJA. Darba grupā ar alianšu un partnerību starpniecību tika pārstāvētas arī citas pasaules mēroga nekustamo īpašumu kompānijas - BNP PARIBAS REAL ESTATE, CUSHMAN & WAKEFIELD un JLL.

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas vadītā darba grupa sekoja Maskavas piemēram, kad Krievijas galvaspilsētā praktizējošie starptautiski uzņēmumi - CBRE, Colliers International, Cushman&Wakefield, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, kopīgi izstrādāja biroju telpu klasifikatoru, taču darba gaitā eksperti vienojās par nepieciešamību papildināt biroju klasifikāciju arī ar tirdzniecības telpu, viesnīcu un noliktavu klasifikatoru.

Līdzšinējā pieredze - vienota un saliedēta Latvijas nekustamo īpašumu uzņēmumu un iestāžu sadarbība - raisa pamatotas cerības par nozares sakārtošanu atbilstoši starptautiski pieņemtiem standartiem, tādēļ darba grupa turpinās pastāvēšanu, lai atjaunotu aktuālo informāciju, papildinātu paveikto un reaģētu uz nekustamo īpašumu tirgus izmaiņām.

Nekustamā īpašuma vienotās klasifikācijas darba grupas sastāvs

Tirdzniecības objektu klasifikācija

Biroju ēku klasifikācija

 

Logo Klasifikatora grupas