Asociācija

XX gs. 90-to gadu sākumā nekustamo īpašumu tirgus Latvijā sāka veidoties tādā izpratnē, kādā to saprot visā civilizētajā pasaulē. Tad arī radās pirmās firmas, kas piedāvāja savus starpniecības pakalpojumus. Protams, starp viņiem bija gan tādi, kuri vēlējās strādāt nopietni, gan tādi, kuru vienīgā interese bija ātri nopelnīt lielu naudu. Ja pirmie, rūpējoties par savu reputāciju, attiecībā pret pircējiem un pārdevējiem savus darījumus kārtoja korekti, tad otrie, domājot tikai par savu peļņu, bieži piekrāpa klientus. Šādu starpnieku darbība kļuva par nekustamā īpašuma tirgus negatīvo faktoru, metot ēnu uz māklera profesiju visas sabiedrības acīs.

Tad lielās kompānijas nolēma izveidot profesionālu nekustamo īpašumu speciālistu apvienību, kas nodarbotos: ar tirgus regulēšanu, ar mākleru profesionālā līmeņa paaugstināšanu un nekustamo īpašumu starpnieku pakalpojumu sniegšanas augsta līmeņa standartu izveidi. 1994. gadā tika nodibināta Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA.

LANĪDA ir patstāvīga, brīvprātīga sabiedriska organizācija, kura apvieno nekustamo īpašumu aģentus un aģenta asistentus. Tās biedru rindās šobrīd ir Latvijā pazīstamas un nekustamo īpašumu darījumu tirgū sevi pierādījušas nekustamā īpašuma firmas. Asociācijas izvirzītie mērķi ir sekmēt savu biedru zināšanu un iemaņu paaugstināšanu un attīstību, veicināt to profesionālo darbību.